«Миронівський хлібопродукт» за півроку отримав 42% усіх дотацій для аграріїв

«Миронівський хлібопродукт» за півроку отримав 42% усіх дотацій для аграріїв

Основною діяльністю групи компаній є виробництво курятини

«Миронівський хлібопродукт» за півроку отримав 42% усіх дотацій для аграріїв
Фото МХП

За січень-червень 2017 року із державного бюджету було виділено 1,91 млрд гривень на дотації для аграрних підприємств. Найбільшу частку всіх дотацій на загальну суму 809 млн грн отримала група компаній Миронівський хлібопродукт (ПрАТ «Миронівська птахофабрика», СТОВ «Старинська птахофабрика», ПрАТ «Оріль-Лідер» і ДП «Перемога нова»). Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Другим найбільшим одержувачем дотацій є компанії агрохолдингу Авангард із загальною сумою дотацій 142 млн гривень.

Таким чином, половина всіх бюджетних дотацій було надано виробникам, що спеціалізуються на продукції птахівництва. Інші виробники отримали суттєво менші обсяги дотацій.

Всього бюджетні дотації з початку року отримали 1140 різних підприємств.

«Миронівський хлібопродукт» за півроку отримав 42% всіх дотацій для аграріїв

Підприємство “Миронівський хлібопродукт” належить бізнесменові Юрію Косюку, який в 2014 році працював заступником голови Адміністрації Президента, після чого був призначений позаштатним радником Петра Порошенка.

Як вже повідомляв Mind, за шість місяців 2017 року чистий прибуток “Миронівського хлібопродукту” збільшилася у 1,9 рази – до $210 млн.

Агрохолдинг зазначає, що за вказаний період експортна виручка склала $185 млн, що становить 58% від загальної виручки (у другому кварталі 2016 року – $139млн, 53% від загальної виручки), операційна маржа знизилася до 47% з 53% у другому кварталі 2016 року.

«Миронівський хлібопродукт» є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті