Росіяни тримають в офшорах 75% ВВП - понад 1 трильйон доларів

Росіяни тримають в офшорах 75% ВВП - понад 1 трильйон доларів

За кордоном зберігається більше фінансів, ніж у жителів усієї Росії

Росіяни тримають в офшорах 75% ВВП - понад 1 трильйон доларів
фото Shutterstock

Обсяги коштів, які громадяни Росії зберігають на офшорних рахунках, еквівалентні 75% національного доходу. До такого висновку дійшли аналітики американської некомерційної організації Національне бюро економічних досліджень (NBER), пише портал The Moscow Times.

У доповіді «Від СРСР до олігархів: Нерівність і власність в Росії» стверджується, що громадяни РФ вивели ці кошти за кордон, починаючи з 1990 до 2015 року. При цьому валовий національний дохід Росії у 2015 році експерти оцінили в 81 трлн рублів. Таким чином, за кордоном росіяни тримають близько 62 трлн рублів (близько 1 трлн доларів).

Виходить, що сума офшорних капіталів втричі перевершує офіційно заявлені валютні резерви, вважають автори доповіді.

«Іноземні активи, накопичені Росією, на диво дуже низькі: близько 25% національного доходу до 2015 року», – пишуть американські дослідники і роблять висновок, що відсутні активи зосереджені в офшорах.

«У Британії, Швейцарії, Кіпрі та подібних офшорних центрах росіяни зберігають більше багатств, ніж все російське населення в самій Росії», – йдеться в доповіді.

За словами аналітиків, загалом громадяни Росії тримають приблизно порівну активів всередині країни і в офшорах. А кордони між різними формами неврахованих активів важко визначити через відсутність прозорості у фінансовій звітності по всьому світу.

«Важче дізнатися, хто володіє цими багатствами і в якій формі», – йдеться в доповіді. Аналітики також зазначили, що рівень соціальної нерівності в Росії «екстремальний» – набагато вищий, ніж у Китаї та інших колишніх комуністичних країнах Східної Європи.

«Кількість російських мільярдерів, зареєстрованих в міжнародних рейтингах, таких як список Forbes, надзвичайно велика за міжнародними стандартами», – стверджують автори дослідження.

Нагадаємо, Федеральне бюро по боротьбі зі злочинністю в Німеччині (BKA) повідомило, що придбало 2,6 терабайти даних так званих «панамських документів».

«Ці дані вивчаються і оцінюються податковими органами штату Гессен для порушення справ про кримінальні та податкові злочини», – йдеться в заяві бюро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло