Волкер: українське питання стоїть на перешкоді відносин США із Росією

Волкер: українське питання стоїть на перешкоді відносин США із Росією

Спецпредставник певен, що РФ хоче «заморозити» конфлікт на сході України

Волкер: українське питання стоїть на перешкоді відносин США із Росією
Курт Волкер
Фото U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Американсько-російські відносини будуть «шкутильгати», допоки не буде знайдено вирішення кризи в України. Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер, передає Financial Times.

«Відносини між США та Росією дійсно важливі, але на їх шляху стоїть проблема в Україні», – сказав Волкер.

Він попередив, що Росія повинна «прийняти основні рішення» щодо дотримання Мінських угод, направлених на встановлення миру на сході України і виведенню російських військ з регіону.

Також спецпредставник повідомив, що Вашингтон занепокоєний тим, що Україна «зійшла з перших сторінок», в адміністрація президента США Дональда Трампа разом з Німеччиною та Францією «піднімають це питання».

«Конфлікт там наростає і продовжуватиме погіршуватись, якщо ми нічого не зробимо», – сказав він.

За кілька днів після зустрічі Волкера із послом Кремля в Україні Владиславом Сурковим, він сказав, що Росія, схоже, готова «жити» із підтриманням статусу кво в конфлікті.

На його думу, Росія, схоже, намагається заморозити конфлікт на Донбасі. «Але, в той же час, я не думаю, що їм від цього добре, – сказав він. – За присутність на Донбасі Росія розплачується політично, а також на неї накладено санкції. І, чесно кажучи, з часом ситуація погіршуватиметься, а не покращуватиметься».

«Ситуація, коли дипломатичні та економічні відносини будуть заморожені у зв’язку із конфліктом це не те, чого б хотіла Росія. Я думаю, вона має зробити свій вибір, свої власні розрахунки».

Крім цього, Волкер наголосив,що США серйозно обмірковують питання надання Україні летальної зброї

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті