Акції страхових компаній у США почали падати через збитки від урагану «Харві»

Акції страхових компаній у США почали падати через збитки від урагану «Харві»

Аналітики оцінюють, що страховики будуть змушені виплатити не менше $20 млрд

Акції страхових компаній у США почали падати через збитки від урагану «Харві»
Фото Courtney Sacco and Matt Woolbright\ Caller-Times via USA TODAY NETWORK

Ураган «Харві», який обрушився на Хʼюстон і узбережжя штату Техас, завдав також серйозного удару по акціях страхувальних компаній, тому що, за підрахунками аналітиків Уолл-стріт, страхові збитки від урагану складуть не менше $20 млрд. Про це повідомляє Reuters.

«Харві» може стати одним з найдорожчим ураганів в історії США за розміром страхових відшкодувань. Водночас він може допомогти підвищити розмір страхових внесків, які були дуже низькими в останні роки.

«За нашими підрахунками, страхові збитки від «Харві» можуть скласти $10-20 млрд, це значить, що він увійде в десятку найбільш руйнівних ураганів в історії США», – зазначає аналітик JPMorgan Сара Девітт.

Збитки від повені не входять у стандартний страховий поліс для мешканців, як ми писали раніше. Однак для компаній поліс комерційного страхування може покрити збитки, тому це може потягнути за собою суттєві збитки для страхових компаній.

Акції Travelers Companies Inc і Allstate Corp – двох найбільших в США компаній, що займаються страхуванням майна домовласників – в понеділок знизилися на 2,6% і 1,5% відповідно. Акції Progressive Corp, яка страхує автомобілі, упали на 2,3%.

За повідомленням синоптиків, повені, спричинені ураганом «Харві», можуть посилитися в найближчі дні, оскільки дощі не припиняються, а рівень води в річках піднявся до рекордних позначок. Інженерні війська США в понеділок почали спускати воду з водосховищ.

Як ми писали раніше, експерти підрахували, що загальні збитки від Харві складуть $30 млрд, а страховка не зможе покрити навіть третину з них, тому що страхові поліси мешканців штату Техас включають руйнування від урагану, але не від повені.

Ураган «Харві» став найсильнішим у штаті Техас з 1961 року і найбільш потужним на території США з 2005 року. За даними видання The Guardian, від урагану вже загинуло 8 людей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло