Білл Гейтс поступився першим місцем серед найбагатших людей планети

Білл Гейтс поступився першим місцем серед найбагатших людей планети

Амансіо Ортега, засновник бренду Zara, обійшов Гейтса на $200 млн

Білл Гейтс поступився першим місцем серед найбагатших людей планети
Амансіо Ортега
Iлюстрацiя Antonio Marin Segovia/flickr

Амансіо Ортега, співзасновник іспанського роздрібного гіганта Inditex, тепер став найбагатшою людиною планети, обійшовши Білла Гейтса на $200 млн. По це повідомляє Forbes.

Ортега вже тричі займав верхню позицію, але завжди її втрачав протягом дня. Зовсім нещодавно, у вівторок, йому вдалось обійти Гейтса, але вже до кінця дня він знов поступився почесним місцем. Потім, у середу, знову на певний час Ортега став багатшим за Гейтса на $200 млн.

Станом на зараз статки Ортега оцінюються у $85 млрд, згідно з рейтингами Forbes. Їх чиста вартість минулого місяця зросла на $1,2 млрд, але варто врахувати, що його підйому посприяло зниження статків Гейтса та Джеффа Безоса, кожен з яких в якийсь момент займав першу сходинку рейтингу найбагатших.

Минулого місяця чистий капітал Безоса зменшився більш ніж на $4 млрд, оскільки акції Amazon впали до рекордно низького рівня. На початку місяця статки Гейтса також знизились, після того як він пожертвував $4,6 млрд своєму фонду в червні.

Вперше Ортгега був визнаний найбагатшою людиною планети в 2015 році в жовтні, але він втратив свій титул менш ніж за 24 години. Короткочасно відновити лідерство йому вдалось аж у вересні 2016-го.

Колишній клерк магазину, Ортега заснував Inditex зі своєю тодішньою дружиною у 1975 році. Їм вдалось зробити бізнес міжнародним, тепер він має ринкову капіталізацію у більш ніж $100 млрд. Зазвичай Ортега отримує понад $400 млрд дивідендів від Inditex кожного року. Більша частина цих грошей йде на інвестиції та нерухомість у Нью-Йорку, Мадриді, Лондоні та інших містах. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло