Порошенко: громадян РФ пропускатимуть через український кордон лише за біометричними даними

Порошенко: громадян РФ пропускатимуть через український кордон лише за біометричними даними

Указ президента вступає в силу з 1 січня 2018 року

Порошенко: громадян РФ пропускатимуть через український кордон лише за біометричними даними
Фото: прес-служба президента України

Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території України», передає інтернет-представництво президента України.

Указ запроваджує з 1 січня 2018 року правила перетину кордону для громадян з країн, які становлять ризики для України, за біометричними паспортами. Згідно з указом, Кабмін також має оновити перелік держав міграційного ризику, зокрема внести до нього Російську Федерацію.

«З 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України, має бути здійснений за біометричними паспортами. Або в тих, у кого їх немає, мають бути зафіксовані біометричні дані на кордоні», – зазначив президент.

Під час робочої поїздки на Харківщину Петро Порошенко повідомив, що прискореними темпами створюється система фіксації біометричних даних в пунктах пропуску через державний кордон.

«Це не означає, що буде заборона, але під час перетину кордону пункти пропуску мають бути оснащені відповідним обладнанням і буде забезпечена фіксація цих біометричних даних», – підкреслив Глава держави.

За словами президента, процедура буде проходити в три етапи. Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що вона збирається в Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові. Другий – безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта або біометричних даних. І третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

Порошенко: громадян РФ пропускатимуть через український кордон лише за біометричними даними
Фото Shutterstock

Згідно з повідомленням, указом президента встановлено тримісячний термін для вжиття заходів щодо створення в установленому порядку та забезпечення функціонування центрів надання адміністративних послуг поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Як вже розповідав Mind, 14 липня глава МЗС Павло Клімкін заявляв, що рішення про зняття біометричних даних з іноземних громадян – є найкращою альтернативою введенню візового режиму з РФ.

«Ця система буде здійснюватися поступово, стадія за стадією. А звичайне введення віз не дасть нам того ефекту, якого ми прагнемо», – зазначав Клімкін.

За його словами, введення віз може створити проблеми для громадян України в окупованому Криму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло