Заборону ICO в Китаї експерти називають першим кроком до врегулювання ринку
Після оприлюднення заборони за добу курси Bitcoin та Ethereum впали в ціні на 5,5% та 11%

4 вересня в Китаї офіційно заборонили збирати кошти шляхом проведення першого публічного розміщення монет (ICO) або запускати нові криптовалюти, заявивши, що ця практика є незаконним збором коштів. Заборона поширюється не тільки на проведення нових ICO. Організації та фізичні особи, які вже до цього часу провели ICO, повинні будуть повернути кошти інвесторам.
«Я не бачу в рішенні Китаю чогось дуже поганого. Зараз ринок ICO абсолютно дикий, і деяка нормалізація йому не завадить – спочатку заборонять, потім будуть акуратно розкручувати гайки», – пояснює рішення китайської влади виконавчий директор ІТ-кластеру «Фізтех» Костянтин Виноградов у матеріалі Forbes.
Видання Forklog розповідає, що випускаючи свої власні токени (форма цифрової валюти) і обмінюючи їх на популярні криптовалюти (наприклад, Bitcoin або Ethereum) чи на фіатні валюти (долари або євро), проект нової криптовалюти залучає фінансування, необхідне для запуску або розвитку.

Як правило, ICO проводяться на ранніх етапах існування проектів, до створення їх повноцінної інфраструктури. Залучені кошти йдуть на фінансування фінальної стадії розробки, маркетинг або надсилаються до спеціальних фондів розвитку для підтримки проектів в довгостроковій перспективі.
Купуючи пропоновані на ICO токени, інвестори в першу чергу розраховують отримати вигоду від їх продажу за вищою ціною в майбутньому. Класичний приклад – Ethereum, чиї токени під час ICO влітку 2014 року коштували менше одного цента, а сьогодні їх ціна перевищує $300.

Проте існує значний ризик шахрайства, коли творці проекту переслідують лише одну мету: зібрати гроші користувачів. Крім того, як зазначається у матеріалі видання Forklog, оскільки законів, які б регулювали проведення подібних операцій, на даний момент не існує, з позиції інвестора ця угода завжди заснована на довірі.
На думку засновника DeCenter Євгенія Гордєєва, криптовалюта і блокчейн нікуди не дінуться, тому державам необхідно робити кроки до врегулювання цього рину.
«Як тільки ICO отримають офіційний статус, компанії зможуть брати участь в ньому ліцензовано і офіційно, ринок виросте в 10, 100, 1000 разів, тому що підключаться пенсійні фонди, біржі, обмінні банки, яка зараз не хочуть привернути до себе зайву увагу», – розповідає експерт.
Більше інформації про події на ринку електронної валюти дізнайтеся в огляді Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].