Трамп дав згоду на підвищення ліміту держборгу США в обмін на виділення допомоги для Техасу

Трамп дав згоду на підвищення ліміту держборгу США в обмін на виділення допомоги для Техасу

«Стелю» держборгу буде піднято тимчасово, до 15 грудня

Трамп дав згоду на підвищення ліміту держборгу США в обмін на виділення допомоги для Техасу
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп провів зустріч з представниками Конгресу, на якій вирішив обговорити відразу дві теми – чергове підвищення ліміту держборгу і допомогу постраждалим від урагану «Харві».

І не випадково – Трамп заявив, що дасть згоду на тимчасове підвищення ліміту («стелі») держборгу країни за умови, що одночасно буде прийнятий пакет федеральної фінансової допомоги постраждалим від урагану «Харві».

Президент і лідери конгресу домовилися, що ліміт державного боргу буде піднято тимчасово до 15 грудня, повідомляє Chicago Tribune. Якщо законодавці не зможуть в термін до 1 жовтня прийняти рішення про підвищення «стелі» держборгу, уряд буде змушений припинити свою роботу до схвалення відповідного законопроекту.

При цьому Трамп не менш, ніж конгрес, прагне уникнути дефолту в грудні і згоден на спільну роботу з цього приводу, зазначили лідери демократів у Сенаті і в Палаті представників Чак Шумер і Ненсі Пелосі.

Зараз держборг США перевищує $19,8 трлн, або більше 105% ВВП. За останні 8 років він збільшився вдвічі.

Раніше рейтингове агентство Standard & Poor's (S & P) попереджало про драматичні наслідки для економіки США у тому разі, якщо Конгрес не підвищить граничний ліміт держборгу до кінця вересня.

Як повідомлялося, Трамп і Конгрес можуть надати потерпілим від «Харві» 6 млрд вже найближчим часом. Загалом же на покриття збитків від урагану може знадобитися не менше $150 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті