«Нафтові гірки»: світові ціни на нафту знову зростають

«Нафтові гірки»: світові ціни на нафту знову зростають

Природні лиха в США не дають оговтатись нафтопереробній промисловості країни

Ціни на нафту зросли у п’ятницю, оскільки видобуток нафти в США сильно постраждав від урагану «Харві», а зараз лише починає відчувати вплив більш потужного урагану «Ірма», який прямує до Флориди, та може викликати велику кількість збоїв в нафтовій промисловості. Про це розповідає Reuters.

Нафтові ф’ючерси WTI в США складали $49,23 за барель, що на $0,14 або 0,3% вище їх останнього розрахунку.

Нафтові ф’ючерси на нафту марки Brent зросли у п’ятницю до рекордного показника з квітня у $54,79 за барель.

«WTI може продовжити зростати, оскільки урагани обмежують переробку сирої нафти… Нафтопереробні об’єкти в США ще не повністю оговтались від «Харві», – сказав аналітик ринку Фовад Разакзада.

«Харві» вдарив по узбережжю США в Мексиканській затоці два тижні тому, і ціни на сировину спочатку знизились, тому що майже чверть нафтопереробної галузі країни була припинена стихією.

Але, як повідоммось, нафтопереробна галузь поступова почала оговтуватись після урагану. «Більшість НПЗ в процесі відновлення, ми очікуємо повнго відновлення до кінця місяця», – кажуть в американському інвестиційному банку Jefferies.

Ще не встигли відновити потужності після «Харві»,як набагато більший ураган «Ірма»,якому присвоєно катастрофічний 5 рівень небезпеки господарює в карибському басейні, від урагану постраждало 37 млн жителів регіону.  Очікується, що до Флориди «Ірма» добереться у суботу.

«Ірма» вже припинив роботу нафтових терміналів в північній частині карибського басейну,що призвело до погіршення ситуації з постачанням пального в Латинську Америку. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло