Лондон очолив рейтинг світових фінансових центрів, незважаючи на Brexit

Лондон очолив рейтинг світових фінансових центрів, незважаючи на Brexit

Американські міста падають в рейтингу через невизначеність торговельної політики

Лондон очолив рейтинг світових фінансових центрів, незважаючи на Brexit
фото Shutterstock

Лондон зберіг свою першість у якості світового фінансового центру, залишивши позаду Нью-Йорк і Гонконг, повідомляє Bloomberg. При цьому навіть невпевненість щодо Brexit не завадила британській столиці посісти перше місце у рейтингу Global Financial Centres Index (Індекс світових фінансових центрів), опублікованому Z/Yen та Інститутом розвитку Китаю.

Лондон опустився всього на 2 пункти – це найменше зниження в десятці міст-лідерів. Наприклад, Нью-Йорк упав аж на 24 пункти, очевидно, «через побоювання щодо торгових угод США», йдеться в рейтингу.

Слід зазначити, що інші американські міста також знизили позиції в рейтингу.

Піднялися Франкфурт, Дублін, Париж і Амстердам – всі ці міста готові прийняти в себе банки, які покинуть Британію після її виходу з ЄС. В Азії Гонконг обігнав Сингапур, змістивши його з третього місця. Висока позиція Лондона пояснюється тим, що «люди спекулюють на тому, які центри можуть отримати вигоду з Лондона, який залишає ЄС», пише видання.

Роль Лондона як світового банківського центру перебуває під загрозою, тому що після Brexit компанії, що базуються в місті, вже не зможуть легко обслуговувати клієнтів по всьому Євросоюзу після того, як Британія покине ЄС в 2019 році.

Індекс публікується двічі на рік з 2007 року. Він оцінює 92 міста за 1000-бальною шкалою, враховуючи різні дані, починаючи від податкових ставок і закінчуючи злочинністю. Сюди входять оцінки Світового банку і Організації економічної співпраці та розвитку, також опитування більш ніж 3 000 людей у широких сферах, включаючи бізнес-середовище, інфраструктуру, людський капітал і репутацію.

Нагадаємо, Україна на висоті у рейтингу свободи від Freedom House, Росія наближається до диктатури. Показники України були б іще вищими, якби не військовий конфлікт і окупація.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті