Китай більше не хоче займатись переробкою американського сміття
Раптова відмова приймати певні види відходів спричинила паніку на американському ринку

Протягом десятиліть транспортні контейнери завантажувались сміттям в США та направлялись до Китаю для переробки. Цей бізнес оцінювався у $5 млн щорічно, а зараз знаходиться під загрозою. Про це повідомляє CNN.
В липні Пекін повідомив Світову організацію торгівлі(СОТ) щодо своїх намір заборонити імпорт 24 сортів твердих відходів, включно з пластиком та папером, які зазвичай направляли Сполучені Штати. Китай повідомив, що заборона вступить в дію у вересні, а тому американські компанії матимуть надзвичайно мало часу для підготовки.
Це оголошення стривожило переробників з США, основна торгівля яких йшла з Китаєм.
«В короткочасній перспективі ми побачимо значне зниження експорту з США в Китай, на ринку є невелика паніка, – сказала Адіна Адлер, співробітник Американського інституту переробки відходів металобрухту (ISRI).- Ми поважаємо те, що хоче зробити китайський уряд... і ми хочемо бути корисними, але ми практично не мали часу на будь-який перехід».
Брухт та відходи є шостим за величиною експортом США до Китаю. Торгівля працює наступним чином: велика кількість контейнерів щорічно доправляється до китайських портів. Суднохідні компанії пропонують величезні знижки на зворотні рейси до Китаю.
Адам Мінтер, журналіст, заявляє, що відправити брухт з США до Китаю є набагато дешевшим ніж відправити його з Лос-Анджелеса до Чикаго.
Пекін прийняв рішення заборонити ввезення певних категорій відходів через турботу про навколишнє середовище. Державна рада Китаю заявила, що має надію «реформувати… систему управління ввезенням твердих відходів для захисту екологічного середовища та здоров’я людей».
Втім конкретної дати заборони озвучено не було, що викликає плутаницю, яка наносить шкоди також і китайським ринкам.
Адлер стверджує, що заборона вже вплинула на торгівлю з Китаєм. «Китайські покупці скасовують замовлення або не розміщають нові, а в деяких випадках просто не забирають замовлення в порту», – сказала вона.
Міністерство охорони навколишнього середовища від коментарів відмовилось.
Нагадаємо, Китай має намір побудувати сміттєспалювальний завод в Херсонській області. Технології китайських компаній відповідають директиві ЄС. За добу такий завод зможе утилізувати 600 тонн сміття.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].