facebook.com
mind
«Касперського» виганяють із США: антивірусну лабораторію підозрюють в співпраці з ФСБ

«Касперського» виганяють із США: антивірусну лабораторію підозрюють в співпраці з ФСБ

Від продажу російських антивірусів відмовляються магазини, роботу з ними припиняють держустанови

«Касперського» виганяють із США: антивірусну лабораторію підозрюють в співпраці з ФСБ
фото Twitter Kaspersky Lab‏ @kaspersky

Адміністрація Трампа в середу повідомила всім урядовим установам, що вони припиняють користуватися антивірусними розробками російської «Лабораторії Касперського» і повністю видаляють ці продукти зі своїх мереж, повідомляє Reuters.

Причиною називають те, що Kaspersky Lab, яка базується в Москві, вразлива для впливу Кремля, тому використання її продукції становить загрозу національній безпеці.

Через 3 місяці використання антивірусів «Касперського» урядовими установами має бути повністю припинене. «Лабораторію Касперського» підозррють у співпраці з російськими спецслужбами.

Крім того, як повідомляє «Голос Америки», продавати продукцію «Касперського» активно відмовляються американські торгові мережі. Повідомляється, що ще минулої п'ятниці ФБР закликало американські торгові мережі припинити продавати продукти російської ІТ-компанії.

Першою припинила продаж антивірусів Kaspersky Lab мережа з продажу електроніки BestBuy, інші – Amazon.com та Newegg не стали підтверджувати, що готові й надалі працювати з продуктами Kaspersky Lab, а мережа Target повідомила, що переглядає своє ставлення до продукції цієї компанії.

«Лабораторія Касперського» зі свого боку відхилила звинувачення, як це робила неодноразово в останні місяці, і заявила, що її критики помилково інтерпретують російські закони про передачу даних, які застосовуються тільки до послуг зв'язку.

Представник розвідки США зазначив, що «Касперський» взагалі не дозволяється у військових мережах.

Департамент внутрішньої безпеки заявив, що «занепокоєний зв'язком між деякими співробітниками Kaspersky Lab і російською розвідкою, а також вимогами російського законодавства, які дозволяють російським спецслужбам вимагати інформацію від «Касперського» і перехоплювати всі повідомлення, що проходять через російські мережі».

Нагадаємо, за інформацією Bloomberg, «Лабораторія Касперського» співпрацює з ФСБ – зокрема, вона розробляла спеціальні технології для ФСБ Росії і передавала їй дані хакерів.

Раніше ми повідомляли, що в США хочуть заборонити «Касперського» і внесли відповідне розпорядження в законопроект Сенату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті