Нацбанк погіршує прогноз інфляції на 2017 рік

Нацбанк погіршує прогноз інфляції на 2017 рік

Показник інфляції перевищить 9,1%. На скільки — поки не повідомляють

Нацбанк погіршує прогноз інфляції на 2017 рік
Фото НБУ

Інфляція в Україні в 2017 році складе більше 9,1%, які раніше прогнозував НБУ, передає Інтерфакс-Україна.

«У цьому році інфляція знизиться повільніше, ніж передбачалося в липневому прогнозі, що складав 9,1%. Відповідно, інфляція більш істотно відхилиться від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 процентних пункти на кінець 2017 року», – повідомив заступник голови правління НБУ Олег Чурій.

Нацбанк поки не називає новий прогноз зростання споживчих цін в поточному році.

За словами заступника голови НБУ, в останні місяці зросли ризики посилення фундаментального тиску на ціни в середньостроковій перспективі, зокрема з боку попиту.

«Споживання, яке і так помітно пожвавлюється на тлі підвищення заробітних плат, може отримати додатковий стимул в результаті збільшення бюджетних витрат і пенсійних виплат протягом наступних місяців», – зазначив Чурій.

Він додав, що високі поточні показники зростання цін можуть спровокувати зміну тренда поліпшення інфляційних очікувань, що спостерігався протягом останніх двох років.

Як повідомляв Mind, у червні інфляція склала 1,6% в порівнянні з травнем, тоді як з початку 2017 року – 7,9%.

У міністерстві зазначали, що динаміка в червні була обумовлена нетиповими для цього періоду факторами, сформованими шоком з боку пропозиції. Це відбилося на збільшенні цін на сировину, що разом з високою затратністю виробництва мало негативний ефект на споживчі ціни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті