Кабмін дозволив продавати арештований морський, повітряний та залізничний транспорт
У постанові уряду зазначено також перелік інших видів арештованого майна, яке дозволили реалізовувати

Кабінет Міністрів дозволив продавати морський, залізничний і повітряний транспорт, на який накладено арешт судом, передають Українські Новини.
Кабмін постановив, що реалізації підлягає будь-яке майно, на яке накладено арешт в кримінальному провадженні або в позовному провадженні у справах про визнання необгрунтованими активів і їх витребування, за умови його належності до одного чи більше видів майна, визначених у переліку.
У переліку зазначено, що реалізовано може бути арештоване майно, яке не підлягає зберіганню з огляду на його властивості (всі види енергії, права вимоги та інші майнові права і т.д.), наливні, насипні товари без тари, великотоннажні транспортні засоби, деревина в будь-якій формі, агломашини для спікання рудного концентрату, доменні печі для виплавки чавуну, магнітні носії інформації.
Також може бути продано будь-яке майно, зберігання якого або управління яким ускладнене або неможливе внаслідок будь-яких перешкод з боку власника або третіх осіб.
Реалізації підлягає майно, збереження властивостей якого вимагає вжиття заходів організаційно-розпорядчого характеру, які не охоплюються предметом договору зберігання (утримання, сплати податків та інших загальнообов'язкових платежів, штрафних санкцій, відшкодування шкоди тощо).
Крім того, Кабмін дозволив продавати майно, витрати на забезпечення спеціальних умов зберігання якого, враховуючи його характеристики і властивості, значно перевищують витрати на зберігання майна іншого виду такого ж роду (повітряний, морський, залізничний транспорт у порівнянні з автомобільним транспортом).

Партнер юридичної фірми “Анте” Андрій Гук у коментарі для Mind зазначає, що зі встановленням об’єктивної ціни на таке майно можуть виникнути проблеми.

Андрій Гук
«В Україні немає, на мою думку, експерта, який здатний оцінити вартість, наприклад, літака. Тому що немає ринку купівлі-продажу літаків», – розповідає Гук.
За його словами, таке нововведення може бути вигідним особам, які мають бізнес з використанням такого транспорту.
«Можливо ті самі люди і викуплять, тільки за яку ціну – це велике питання. Можливо їм навіть вигідно буде таку операцію провести. Виставлену на аукціон (техніку – ред.) за копійки оформити у власність без всяких кредитів і іпотек», – розповів Андрій Гук.
Нагадаємо, 13 вересня Печерський районний суд Києва заарештував будівлю заводу «Біола», будівлю в Києві, яку орендує телерадіокомпанія «Студія 1+1», а також літак Boeing у справі розкрадання коштів з Приватбанку.
Згідно з судовими матеріалами, посадові особи Приватбанку шляхом зловживання своїм службовим становищем протягом 2014 заволоділи чужим майном, а саме державними коштами Національного банку в сумі понад 19 млрд грн, виділених на рефінансування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].