Вступила в дію економічно-торгова угода між ЄС та Канадою

Вступила в дію економічно-торгова угода між ЄС та Канадою

Поки усі країни-члени блоку не ратифікують угоду, вона вважатиметься тимчасовою

Вступила в дію економічно-торгова угода між ЄС та Канадою
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Комплексна економічно-торгівельна угода (відома як CETA) між ЄС та Канадою набула чинності сьогодні, 21 вересня. Про це повідомляє New Europe.

«В цій угоді міститься наше прагнення до того, щоб економічна політика була інструментом росту, який є вигідним для європейських компаній та громадян, а також інструментом для проектування наших цінностей, використання глобалізації та формування правил торгівлі, – сказав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. – Ця торгова угода підлягає поглибленій парламентській перевірці, яка відображає підвищений інтерес громадян до торгової політики».

За словами Юнкера, СЕТА є свідченням демократичного характеру європейських рішень.

У свою чергу, Єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем заявила: «Нам доведеться змінити ситуацію для наших експортерів. Тимчасовий вступ у силу дозволить компаніям та громадянам ЄС одразу ж скористатись перевагами цієї угоди».

«Це допоможе нам формувати глобалізацію та правила, що регулюють глобальну торгівлю, – сказала вона. – Крім того, СЕТ підкреслює наше зобов’язання щодо сталого розвитку та захищає здатність наших урядів регулювати інтереси суспільства.  Ця угода також значно зміцнює наші відносини з Канадою, стратегічним партнером та союзником, з яким ми маємо глибокі історичні та культурні зв’язки».

21 вересня поки відбулось тимчасове введення в дію угоди, СЕТА набере чинності повністю,коли всі країни-члени ЄС її ратифікують.

«Щоб стимулювати економічне зростання та працевлаштування, Європа повинна охоплювати вільну торгівлю», – сказав депутат Єврокомісії з міжнародної торгівлі Девід Кемпбелл-Баннереммен. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті