Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
ЄІБ виділив 400 млн євро на розвиток українського МСБ

ЄІБ виділив 400 млн євро на розвиток українського МСБ

Кредитування розраховане на п'ять років

ЄІБ виділив 400 млн євро на розвиток українського МСБ
Фото: Shutterstock

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні кредит сумою 400 млн євро на розвиток малого і середнього бізнесу, передає Finclub.

5 жовтня були підписані угоди з першими відібраними українськими банками (Мегабанк і Укргазбанк), завдяки чому кредитні кошти будуть спрямовані на фінансування інвестицій і потреб малого бізнесу в оборотному капіталі.
Кредитування розраховане на п'ять років з можливістю подальшого продовження терміну використання кредитних ресурсів ЄІБ.

Міністерство фінансів залучило довгострокові кредитні кошти ЄІБ для фінансування проектів малого та середнього підприємництва, а також проектів соціально-економічної інфраструктури, включаючи проекти з енергоефективності, пом'якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них.

Згідно з умовами угоди з ЄІБ Мінфін за сприяння агента – Укрексімбанк – надає кредитні кошти відібраним банкам-учасникам для подальшого фінансування ними українських підприємств.

«Державна підтримка банківського кредитування МСБ допоможе диверсифікувати джерела економічного зростання України і утворити нові робочі місця, сприятиме поліпшенню бізнес-клімату і допоможе українським МСБ вийти на ринок Європейського союзу», – заявили в Мінфіні.

Раніше Mind писав, що питома вага кредитів малого та середнього бізнесу (МСБ) в кредитному портфелі українських банків може збільшитися до 10-15% до кінця 2020 року.

Голова правління Ідея Банку Михайло Власенко заявив, що загальна частка кредитів МСБ в кредитному портфелі банків наразі складає близько 6% і має стійку динаміку зростання.

«З огляду на той факт, що великі українські корпорації перевантажені борговими зобов'язаннями, мають проблеми з обслуговуванням боргів, багато банків зміщують акценти фінансування в сторону кредитування МСБ», – сказав Власенко.

Він також додав, що за умови поліпшення макроекономічної ситуації в країні буде поліпшуватися і курс гривні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті