Суд зобов'язав «Укрзалізницю» погасити борг в $17 млн перед російським «Промінвестбанком»

Суд зобов'язав «Укрзалізницю» погасити борг в $17 млн перед російським «Промінвестбанком»

Укрзалізниця не виконала зобов’язань по кредиту укладеному в 2011 році

Суд зобов'язав «Укрзалізницю» погасити борг в $17 млн перед російським «Промінвестбанком»
Фото: УНІАН

Київський апеляційний господарський суд зобов'язав “Укрзалізницю” погасити борг перед російським “Промінвестбанком” в розмірі $12,6 млн і 121,3 млн грн, передають Українські новини.

Згідно з повідомленням, у грудні 2011 року між Промінвестбанком та Південно-Західною залізницею було укладено кредитний договір, за умовами якого банк надав кредит на $12,5 млн.

Як повідомив банк, позичальник не виконував свої зобов'язання по сплаті відсотків, в зв'язку з чим станом на 24 квітня 2017 роки постала заборгованість в сумі $12,6 млн і 121,3 млн грн, що складається з заборгованості по кредиту $12,5 млн, заборгованості по прострочених відсотках $85 тис., пені 98,8 млн грн, пені за відсотками 686,9 тис. грн, 3% річних по тілу кредиту 21 млн грн, 3% річних за відсотками 189,5 тис. грн і штраф 530 тис. грн.

Також наголошується, що у зв'язку зі створенням ПАТ Українська залізниця, згідно з чинним законодавством, усі права та обов'язки Південно-Західної залізниці за кредитним договором перейшли до “Укрзалізниці”.

Нагадаємо, наприкінці травня «Укрзалізниця» звернулася до Кабінету міністрів, Національного банку та РНБО з проханням роз'яснити процедуру погашення її боргу перед Промінвестбанком.

Зокрема, компанія просить роз'яснити, чи підпадає під дію рішення РНБО про проведення операцій з погашення зобов'язань за кредитами отриманими в банках, які потрапили під санкції.

У березні РНБО ввела санкції проти банків з російським державним капіталом.

5 травня Госпсуд Києва порушив провадження за позовом Промінвестбанку до «Укрзалізниці» про стягнення $12,6 млн і 121,3 млн грн. Крім того, 10 травня суд зареєстрував ще один позов щодо стягнення ще $8,6 млн і 83,3 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті