mind
ПАРЄ прийняла резолюцію щодо скандального українського закону «Про освіту», але порекомендувала його переглянути

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо скандального українського закону «Про освіту», але порекомендувала його переглянути

Делегати наполягають на врахуванні висновків Венеціанської комісії

ПАРЄ прийняла резолюцію щодо скандального українського закону «Про освіту», але порекомендувала його переглянути
Фото: facebook.com/ParliamentaryAssembly

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюції по українському закону про освіту. Проект резолюції №14/415 було прийнято з кількома поправками. Про це повідомляє Интерфакс.

Згідно з результатами голосування, даний документ підтримало 82 делегатів, висловилось проти – 11, 17 – утрималось. Всього голосувало 110 делегатів.

Зокрема, ПАРЄ стривожена прийняттям 5 вересня 2017 року нового закону «Про освіту» Верховною Радою та підписаного 27 вересня 2017 року президентом України Петром Порошенком.

Делегати вважають, що закон не забезпечує право нацменшин навчатись рідною мовою, цим самим, утискаючи їх права.

Окремо ПАРЄ попросила виконати виводи Венеціанської комісії та висловила незадоволення, що українська сторона направила текст нового закону на експертизу після його прийняття.

Нагадаємо, наприкінці вересня текст українського закону «Про освіту» було направлено на розгляд Венеціанської комісії, висновки будуть готові до грудня.

Крім того, делегати вказали на те, що не було проведено належних консультацій з представниками національних меншин стосовно статті 7 закону.

«Асамблея приймає до відома ряд серйозних проблем, виражених в низці юридичних питань. Асамблея вважає, що є важливим виконувати зобов'язання, засновані на Європейській конвенції про права людини, Рамковій конвенції про захист національних меншин, та Європейській хартії регіональних мов та мов меншин та допомогти відновити конструктивний діалог різними зацікавленими сторонами», – йдеться в тексті резолюції.

ПАРЄ вказує на те, що держави, які здійснюють заходи із просування офіційної мови, мають також паралельно просувати і мови національних меншин. «Якщо цього не буде зроблено, результатом буде асиміляція, а не інтеграція», – підкреслили делегати.

Крім того, Асамблея порекомендувала забезпечити гнучкість у процесі імплементації реформи, оскільки поспішні терміни її впровадження можуть погрішити якість освіти учнів та студентів, які є представниками національних меншин.

Нагадаємо, підписання закону «Про освіту» викликало занепокоєння низки країн, зокрема Румунії, Греції, Болгарії, Польщі та Угорщини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті