ОАЕ перестають видавати візи робочим з Північної Кореї та висилають з країни її дипломатів

ОАЕ перестають видавати візи робочим з Північної Кореї та висилають з країни її дипломатів

Емірати приєднуються до інших країн, які не дають Кім Чен Ину заробляти на рабській праці співвітчизників

ОАЕ перестають видавати візи робочим з Північної Кореї та висилають з країни її дипломатів
фото pixabay.com

Об’єднані Арабські Емірати оголосили в четвер, 12 жовтня, що припиняють видавати візи робочим з Північної Кореї. Таким чином, Емірати стали останньою країною Перської затоки, яка позбавить Пхеньян можливості ухилятися від санкцій і заробляти гроші на своїх гастарбайтерах, розісланих по різних країнах. Про це пише ABC News.

Заява Міністерства закордонних справ ОАЕ, переконаного союзника Сполучених Штатів, надійшла в умовах напруження стосунків між США та Північною Кореєю. Позбавлення віз не буде стосуватися тих 1500 робочих з КНДР, які вже працюють у країні.

Ємірати також припиняють видачу нових віз та ліцензій компаніям, які належать громадянам КНДР, пише видання.

Крім того, ОАЕ повідомили про припинення дипломатичної місії посла КНДР у країні, а також відкликають власного посланника з Пхеньяна.

З країн Перської Затоки північнокорейські робочі є також в Омані, а Кувейт, де працює 6064 таких робочих, має дипломатичне представництво КНДР, єдине на весь регіон. Катар запевняє, що в країні не більше 1000 робочих з Північної Кореї, і їхні візи не буде продовжено.

Загалом же понад 50 000 робочих з КНДР працюють в інших країнах, заробляючи гроші для свого уряду. Хоча вони працюють за порівняно низьку зарплатню ($1000 за місяць), 70% від цих коштів забирає уряд Кім Чен Ина. Загалом завдяки гастарбайтерам КНДР заробляє щороку від $1,2 до $2,3 млрд, згідно з доповіддю ООН.

Нагадаємо, АР провели розслідування, що американці купують морепродукти, виготовлені робочими з Північної Кореї. Таким чином американці мимоволі спонсорують північнокорейську ядерну програму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті