У Шотландії запустили першу в світі плавучу вітрову платформу

У Шотландії запустили першу в світі плавучу вітрову платформу

Плаваюча вітряна ферма здатна виробляти до 30 мегават електроенергії

У Шотландії запустили першу в світі плавучу вітрову платформу
Фото Statoil

Перша в світі плаваюча вітряна ферма почала працювати в Шотландії. Вона розташована у морі за 15 миль від узбережжя. Але відкривали її на суші – перший міністр Шотландії Нікола Стерджен у середу перерізала стрічку для запуску нової електростанції, повідомляє Engadget.

30 мегават енергії, яку виробляє вітряна ферма, достатньо для живлення 20 тисяч будинків. Турбіни піднімаються над рівнем моря на висоту 253 м, і на 78 м знаходяться під поверхнею моря.

Кожен вітряк прикріплений ланцюгами до морського дна. Принцип дії схожий на поплавок: при поганій погоді вишка може розгойдуватися з невеликою амплітудою, і це оберігає її від сильних ударів штормових хвиль.

Користь від плавучих вітропарків очевидна через негостинне середовище, в якому вони встановлюються – у відкритому океані сильні вітри і хвилі часто пошкоджують турбіни.

Енергетичні фірми Statoil і Masdar вступили в партнерство з проектом Hywind Scotland, і в наступному році планують встановити величезну акумуляторну батарею «Batwind» потужністю 1 МВт-год.

У Великобританії та Шотландії все популярнішими стають вітрові турбіни надзвичайно великих розмірів – найбільші у світі. Встановлення енергетичних установок такого типу буде особливо ефективним для вітряної Шотландії.

Нагадаємо, Китай побудував найбільшу в світі плавучу сонячну електростанцію потужністю 40 мегават.

Тим часом експерти підрахували, скільки вітряних турбін загалом встановлено по світу. Морські турбіни можуть бути ефективніші за наземні, до того ж завдають меншої шкоди птахам.

У зв’язку з розвитком відновлювальної енергетики у Великобританії занепадає вугільна галузь і закриваються шахти. Тільки за останній рік закрилися три найбільші заводи, а виробництво на вугільних електростанціях упало на 66%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло