Європарламент схвалив резолюцію про заборону гербіцидів до 2022 року

Європарламент схвалив резолюцію про заборону гербіцидів до 2022 року

Це рішення не є обов’язковим для Єврокомісії, яка хоче продовжити використання гліфосату ще на 5-7 років

Європарламент схвалив резолюцію про заборону гербіцидів до 2022 року
фото Shutterstock

Європейський парламент схвалив резолюцію про повну заборону гліфосатів до 2022 року у вівторок. Однак рішення ЄП має рекомендаційний характер, а наступного дня Єврокомісія відклала на тиждень остаточне рішення з цього питання, повідомляє NewEurope.

Гліфосат – це активна речовина, яка складає основу найпопулярнішого препарату для знищення бурʼянів Roundup фірми Monsanto.

Гліфосат використовується для знищення бурʼянів з 1974 року. Згідно з дослідженням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) 2015 року, речовина є потенційним канцерогеном, оскільки впливає на ендокринну систему людини.

Препарат Roundup містить додаткові хімічні добавки, які тільки підвищують токсичність гліфосату, йдеться в дослідженні. Сліди речовини знаходять у харчових продуктах, зокрема, в морозиві фірми Ben&Jerry, пише видання.

Раніше Єврокомісія виступала за те, щоб гліфосат можна було використовувати ще упродовж 10 років, поступово відмовляючись від нього.

Франція виступала проти наміру Єврокомісії продовжити ліцензію на використання гліфосату.

Як повідомив речник Єврокомісії, наступної середи на засідані комітету йтиметься про подовження дозволу на 5-7 років. П'ятирічний термін має дати час аграріям для того, щоб знайти альтернативу гліфосату, вважають в Єврокомісії.

Після суперечок між країнами-членами ЄС у 2016 році щодо використання гербіцидів не було знайдено рішення щодо дозволу чи заборони гербіциду. Тому Єврокомісія продовжила дозвіл на використання на півтора року. Термін дії дозволу закінчується 15 грудня цього року.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Франції розпочав війну проти світового монополіста агрохімікатів Monsanto.

Тим часом Єврокомісія проводить антимонопольне розслідування проти злиття Bayer та Monsanto. Єврорегулятор вважає, що на ринках пестицидів та селекції овочевого насіння виникне монополія.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло