Україна збирається отримати від інших країн використані дизель-потяги

Україна збирається отримати від інших країн використані дизель-потяги

Наразі в Німеччині перебуває група фахівців «Укрзалізниці» і Мінінфраструктури, яка діагностує стан потягів

Україна збирається отримати від інших країн використані дизель-потяги
Фото УНІАН

Експлуатовані німецькі регіональні дизельні потяги можуть з'явитися в Україні в кінці 2018 року, якщо буде можливо переобладнати їх для експлуатації на українській залізниці.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає УНІАН.

«Відучора в Німеччині перебуває група фахівців «Укрзалізниці» і Мінінфраструктури. Вони вже вивчили ряд дизельних поїздів, які були запропоновані німецькою стороною. Щодо якості питань немає – вона вища, ніж в Україні. Відносно переобладнання, то це теж не проблема. Остаточне рішення ми приймемо після ознайомлення з документацією. Якщо ми зможемо це зробити (переобладнати під українські стандарти. – Mind), то наприкінці наступного року українці зможуть порівняти німецький комфорт», – сказав він.

Омелян зазначив, що німецькі потяги знаходяться в хорошому технічному стані, але залишається відкритим питання – чи передасть німецька сторона поїзди Україні безкоштовно.

«Дискусія про платне передавання чи ні – ще попереду. Для нас було важливо зрозуміти, чи відповідає технічний стан для експлуатації в Україні. Відповідь – безумовно, так. Ми повинні зрозуміти, наскільки складно буде переобладнати поїзди для експлуатації в Україні. З того, що ми бачимо, – це реально зробити. Залишається питання: чи буде це безкоштовно, чи ні», – додав міністр.

Нагадаємо, що керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов повідомив, що зношеність дизель-поїздів, яка наразі складає 99%, будуть ліквідувати за рахунок покупки нових поїздів і залучення використаних поїздів з інших країн.

За словами Кравцова, цю проблему збиралися вирішувати покупкою нових дизель-поїздів та отриманням від інших країн використаних дизель-поїздів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті