mind
Мінфін залучив IFC до приватизації «Укргазбанку»

Мінфін залучив IFC до приватизації «Укргазбанку»

IFC також розглядає питання інвестицій в капітал банку

Мінфін залучив IFC до приватизації «Укргазбанку»
Фото: Shutterstock

Міністерство фінансів України, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член Групи Світового банку, та «Укргазбанк» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо підтримки приватизації банку. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів. 

Як пише Інтерфакс-Україна, IFC має намір надати консультаційні послуги для підвищення інвестиційної привабливості «Укргазбанку». Крім того, IFC може розглянути питання інвестицій у капітал банку для підтримки його продажу.

«Корпорація може розглянути питання інвестицій у формі боргового фінансування і/або передприватизаційного квазікапіталу або інвестицій в капітал (як міноритарний акціонер) через збільшення статутного капіталу, покупку акцій або комбінацію цих дій», – йдеться у повідомлені.

Тим часом, вказано в меморандумі, така інвестиція залежатиме від ряду факторів, у тому числі від підсумків детальної перевірки банку (due diligence), від наявності прийнятного для корпорації загального фінансового стану банку, від наявності відповідної згоди керівництва і ради IFC, а також інших чинників.

Крім того, для того щоб IFC розглянула можливість інвестування в «Укргазбанк», Мінфін повинен посприяти внесенню змін до законодавства, які передбачають визначення механізму зворотного викупу акцій банку у IFC в разі зміни планів уряду, або в разі виникнення інших внутрішніх або зовнішніх обставин, які унеможливлять приватизацію фінустанови.

Урядом вже подано до парламенту проект закону про вдосконалення корпоративного управління державних банків, оновлюється стратегія їх реформування.

Наразі IFC працює над створенням прозорого та конкурентного процесу, спрямованого на заплановану приватизацію державних банків з метою збільшення темпів зростання кредитування та інвестиційної привабливості банківського сектору країни.

«Укргазбанк» є четвертим найбільшим банком в Україні за розміром активів. Банк став першим в Україні банком, який запровадив абсолютно нову для країни модель – green banking – це переведення банківських операцій в інтернет з метою скорочення використання паперу, зменшення переїздів автотранспортом з офісу в офіс, щоб не забруднювати повітря вихлопами, впровадження енергозберігаючих технологій і т. п.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті