В ООН відбулась перша міжурядова дискусія щодо загрози роботів-убивць для міжнародної безпеки
Країни – члени ООН планують внести зміни до Конвенції про конкретні види зброї, яка не оновлювалась з 1980 року

Застосування штучного інтелекту (АІ) в сфері озброєння зростає. Розробники використовують технології АІ для зменшення кількості солдат та уникнення їх потрапляння в смертельну небезпеку. Така зброя може вражати об’єкти та населення без прямої участі людей. Але настільки інтенсивне використання подібних технологій в озброєнні тривожить науковців, оскільки така зброя стає непередбачуваною. Про це повідомляє IBT.
В серпні 116 експертів з АІ, в тому числі ї Ілон Маск, підписали відкритого листа до ООН із вимогою заборонити розробку автономної летальної зброї. У листі зазначалось, що зброя, розроблена із застосуванням технологій штучного інтелекту є «третьою революцією в озброєнні» після винаходження пороху та ядерної зброї.
ООН у відповідь організувала нараду, на яку зібрались провідні експерти з АІ-технологій. До участі долучились 70 країн – членів ООН. Ця зустріч стала першою офіційною міжурядовою дискусією щодо того, як автономна зброя вплине на майбутнє міжнародної безпеки.
Конвенція про конкретні види звичайної зброї була прийнята ще в 1980 році, до неї не було внесено жодних змін після астрономічного розвитку, інтеграції безпілотних літальних апаратів та впровадження АІ в сферу озброєння.
«Прийшов час для країн переходити від розмов щодо етичних та інших проблем, пов’язаних зі смертельними загрозами, які несе автономна зброя, до прийняття профілактичних заходів», – заявила координатор кампанії із зупинення роботів-убивць Мері Верем та закликала заборонити зброю, яка може обирати по кому стріляти та робить це без контролю з боку людини.
Інша кампанія стосувалась заборони дронів-убивць. Координатори показали відео, на якому такий безпілотник, використовуючи функцію розпізнавання облич, здійснив масове вбивство в одном із навчальних закладів.
Нагадаємо: провідний фізик Стівен Гокінг під час технологічної конференції Web Summit у Лісабоні сказав, що поява штучного інтелекту може стати «найгіршою подією в історії нашої цивілізації»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].