У Зімбабве після перевороту курс біткойна виріс до $13 500
Біткойн цінується в країні дуже високо через відсутність власної валюти

У Зімбабве після захоплення влади військовими курс біткойна до долара США виріс на 10%. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на The Independent.
Збройні сили захопили владу після тижневого протистояння з урядом президента Роберта Мугабе.
Вартість біткойна на біржі криптовалют Golix зросла в середу до $13 499.
Це майже вдвічі вище за курс на міжнародному ринку, який, за даними видання CoinDesk.com, 15 листопада складає $7224,6.
Попит на біткойни в Зімбабве є дуже високим через відсутність у країні власної валюти, зокрема, тут ходить долар США і південноафриканський ранд. За останні 30 днів обсяг транзакцій з біткойнами на Golix перевищив $1 млн, тоді як за підсумками всього 2016 року він склав $100 000.
Країна відмовилася від власної валюти – зімбабвійського долара – в 2009 році через гіперінфляцію, яка знецінила його.
Криптовалютна біржа Golix в Зімбабве функціонує з 2014 року, і її діяльність не регулюється державою. Крім біткойнів, тут проводяться операції і з іншими криптовалютами, в тому числі bitcoin cash.
Як повідомлялося, у Зімбабве відбувся державний переворот: військові захопили всі державні установи. Їх мета – покласти край правлінню президента Мугабе й не допустити передання влади його дружині. Захоплено штаб-квартиру національної телекомпанії Зімбабве ZBC. Військові заявили в телевізійному зверненні, що мають намір відновити стабільність в країні і гарантують безпеку 93-річного Мугабе і його сім'ї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].