У Харкові схвалили програму вбивства безпритульних тварин - депутат

У Харкові схвалили програму вбивства безпритульних тварин - депутат

Чиновники міської ради ігнорують позицію зоозахисників

У Харкові схвалили програму вбивства безпритульних тварин - депутат
фото Shutterstock

16 листопада робоча група Харківської міської ради схвалила Програму поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності в Харкові на 2018-2022 роки.

Ця програма нічим не відрізняється від програми, яка діяла в 2013- 2017 роках, заявила депутата Харківської міськради від «Самопомочі» Наталія Коваленко. Вона назвала її не програмою регулювання чисельності, а програмою масового вбивства», повідомляє Kharkiv Today.

На фінансування діючої програми в 2016 році з міського бюджету направили 15 млн 611 тис. грн. З цієї суми понад 6 млн грн витратили на утримання КП «Центр поводження з тваринами» – притулку для безпритульних собак і котів.

Однак проблема в тому, що «Центр» утримує відловлених на вулиці тварин лише 7 днів. Якщо за цей час не знайдеться охочих забрати тварину, її присипляють. Згідно зі статистикою, в притулку в кращому випадку виживає одна кішка з десяти, відсоток виживання собак ще менше. Проти такої моделі «контролю чисельності» висловлюють протест зоозахисники.

«За даними звіту директора «Центру» Юлії Шаповалової за 2016 рік, в притулок потрапила 8161 собака. З них знайшли нових власників 337 собак, повернуто старим господарям 118 тварин. Піддано евтаназії 7706 собак – це більше 94%», – наводить дані Коваленко.

Для кішок прописаний метод «вилов – стерилізація- вакцинація- повернення в ареал перебування». Але більшість із котів, які потрапили до притулку, звідти вже не випускають.

«За 2016 рік з Харкова в притулок потрапило 4115 кішок. З них віддано новим власникам 156 кішок. Піддано евтаназії – 3759 кішок, тобто більше 91%», – повідомила депутат.

Внаслідок протестів зоохасників було створено робочу групу, Коваленко подала проект нової, більш гуманної програми, підготовленої спільно з зоозахисниками.

Однак жодної правки в програму міськради так і не було прийнято, зазначила Наталія Коваленко.

Нагадаємо, цього року набув чинності закон про посилення покарань за знущання над тваринами. Жорстоке поводження з тваринами може привести до обмеження волі до 8 років.

Також повідомлялося, що депутати розробили законопроект стосовно контролю чисельності домашніх і безпритульних тварин, який передбачає обовʼязкову реєстрацію своєї тварини і її стерилізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті