Єврокомісія починає масштабну боротьбу з гендерною нерівністю при оплаті праці
Чоловіки, згідно зі статистикою, отримують в Європі на 16% вищу зарплату за ту саму роботу

Єврокомісія опублікувала детальний план щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці між чоловіками й жінками в Європі. План буде втілюватися в реальність у 2017-2019 роках.
У звіті сказано, що жінки в Європі заробляють в середньому на 16% менше, ніж чоловіки. Показовими є цифри, що СЕО (гендиректорів) у Євросоюзі жінки складають лише 5%.
Така ситуація загалом по всіх європейських країнах. При цьому 69% співробітників компаній знають про гендерну нерівність при оплаті праці, однак впевнені, що саме в їх компанії такого немає.
У доповіді також наводяться дані, що тільки 28% випускників вузів жіночої статі мають наукові ступені в галузі машинобудування, виробництва і будівництва і 21% в галузі обчислювальної техніки.
Євросоюз докладатиме зусиль, щоб залучити більше жінок до пошуку кар'єри в сферах науки, техніки і математики, щоб допомогти зменшити гендерний розрив. Для цього пропонується стратегія, серед ключових пунктів якої –
- обов’язкове застосування принципу рівної оплати,
- боротьба з сегрегацією в професіях (поділом на «чоловічі» й «жіночі»),
- інформаційна кампанія проти стереотипів, покарання підприємств за нерівну оплату і т.д.
Єврокомісія планує повідомляти про результати в досягненні запланованих цілей у щорічному звіті.
В самій організації частка жінок серед керівників усіх рівнів досягла 36% в порівнянні з 30% в 2014 році, йдеться в повідомленні ЄК.
«Європейська комісія неухильно рухається до досягнення мети, поставленої президентом Жан-Клодом Юнкером, для забезпечення того, щоб до кінця його мандата в менеджменті середнього і вищого рівнів було принаймні 40% жінок», – повідомляє Єврокомісія.
Нагадаємо, на Uber подали до суду за гендерну та расову дискримінацію – жінкам та темношкірим працівникам в компанії платять менше.
Цікаво також, що компанія, яка встановила на Уолл-стріт у Нью-Йорку феміністичну статую Дівчинки – Fearless Girl – платила жінкам-співробітницям менше за чоловіків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].