У Зімбабве новий президент: Мнангагва склав присягу
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

У Зімбабве новий президент: Мнангагва склав присягу

Новий лідер просить сусідні країни переглянути санкції, накладені раніше на Зімбабве через порушення прав людини

У Зімбабве новий президент: Мнангагва склав присягу
Фото UN Photo / Jean-Marc Ferre / flickr

Новим президентом Зімбабве став Еммерсон Мнангагва. Церемонія приведення його до присяги відбулась у п'ятницю, 24 листопада, на стадіоні в столиці країни Хараре у присутності президентів сусідніх країн – Мозамбіку, Замбії і Ботсвани, а також тисяч прихильників нового президента, пише Deutsche Welle.

Мнангагва виконуватиме обов'язки президента до виборів, які повинні відбутись в 2018 році.

Вибори мають бути демократичними, пообіцяв Мнангагва під час інавгураційної промови.

Він також звернувся до лідерів держав світу, які у минулому запровадили економічні санкції щодо Зімбабве за порушення прав людини, з проханням переглянути їх.

«Ми просимо тих, хто покарав нас у минулому, переглянути це рішення», – зазначив президент країни. Мнангагва наголосив, що усі іноземні інвестиції у Зімбабве перебуватимуть у безпеці.

Мнангагва, якого в країні називають «крокодилом» за його хватку і жорстокість, змінив на посаді президента 93-річного Роберта Мугабе, який правив з 1983 року.

Нагадаємо, попереднього президента, 93-річного Мугабе, який правив 37 років, військові усунули від обов’язків 15 листопада і помістили під домашній арешт. Державний переворот стався після того, як Мугабе несподівано звільнив з посади свого давнього соратника віце-президента Мнангагву, щоб наступним президентом Зімбабве змогла стати дружина Мугабе Грейс.

Після перевороту Мугабе зрештою таки подав у відставку, уклавши з військовими угоду про гарантії недоторканності, житло, персональну охорону, пенсію та медичні послуги.

Напередодні Еммерсон Мнангагва, який втік до Південної Африки два тижні тому, повернувся до Зімбабве, щоб стати новим президентом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло