Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Бундесбанк: інвесторам не слід недооцінювати ризики для економіки Німеччини

Бундесбанк: інвесторам не слід недооцінювати ризики для економіки Німеччини

В оману їх може ввести неперервне зростання економіки Німеччини протягом 8 років

Бундесбанк: інвесторам не слід недооцінювати ризики для економіки Німеччини
фото з pixabay.com

Економіка Німеччини зіштовхується із великою кількістю ризиків – від високих цін на нерухомість до слабких банків, але інвестори можуть це проігнорувати, враховуючи восьмирічне неперервне економічне зростання країни. Про це повідомляє Центральний банк Німеччини, передає Reuters.

Найбільша економіка єврозони була двигуном відновлення економіки усього блоку з показниками, які свідчили про подальше розширення, чому посприяв стимул центрального банку.

«Існує ризик того, що низькі процентні ставки та сприятливі економічні умови в Німеччині можуть призвести до того, що учасники ринку будуть недооцінювати ризики, – зазначається у звіті центрального банку країни. – Протягом тривалого періоду низьких процентних ставок виникали ризики, зокрема, дуже високі оцінки багатьох інвестицій, а доля інвестицій з низьким процентом по балансам банків та страхувальників невпинно підвищувалась».

Банківський сектор наразі є сильним та здатним подолати усі ризики, але низькі процентні ставки загрожують їх довгостроковій рентабельності, що підвищує стимул для їх підвищення у сподіванні на більш високу прибутковість.

Ціни на нерухомість можуть бути переоцінені на 15–30%, а ризики, пов’язані з кредитами на житло, є обмеженими. Зазначається, що ціни на житло можуть мати величезний вплив на банки.

Німецькі банки є одними з найменш ефективних в Європі, до того ж їх прибутковість по активам є найнижчою в блоці, а співвідношення їх витрат та прибутків – 74,9%, є найвищим показником в єврозоні.

«Цей низький рівень рентабельності може збільшити стимул для отримання більш високого ризику для отримання більших прибутків», – йдеться у звіті.

Нагадаємо: в світовому рейтингу найбільших економік світу. Німеччина посідає 4-те місце із обсягом ВВП у $3,7 трлн. Великобританія на фоні процесу виходу з ЄС опустилась на 6-те місце. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті