Джек Ма: «Не варто боятися штучного інтелекту, людина завжди зможе його контролювати»

Джек Ма: «Не варто боятися штучного інтелекту, людина завжди зможе його контролювати»

Засновник Alibaba вважає, що інтернет стає важливішим за нафту

Джек Ма: «Не варто боятися штучного інтелекту, людина завжди зможе його контролювати»
фото Shutterstock

За 30 років людство вступить у «цифрову епоху», й економіка вже базуватиметься не на промисловому виробництві, а буде тісно пов’язана з інтернетом. З таким прогнозом виступив у неділю на 4-й Всесвітній конференції з управління інтернетом засновник і голова ради директорів китайського інтернет-гіганта Alibaba Джек Ма, передає inform.kz.

«За 30 років жодна людина не зможе обійтися в повсякденному житті без всесвітньої мережі, – заявив він. – Світова економіка набуває іншої форми, і через 30 років весь світ вступить в нову епоху, з безпрецедентними проблемами і можливостями. Сформується єдина спільнота зі спільною долею, і всі труднощі нам доведеться долати разом», – вважає він.

Джек Ма вважає, що в найближчі 30 років цифровий фактор стане основним виробничим ресурсом, відповідно інтернет перетвориться на продуктивну силу. Індустріальні галузі «перестануть бути стимулюючим фактором збільшення зайнятості, і на зміну їм в цьому плані прийде сфера послуг».

«Думаю, якщо зараз раптово зникне глобальна мережа, наслідки цього будуть страшнішими, ніж якби зникла нафта», – заявив він.

«Останнім часом багато хто непокоїться, що машини нібито відберуть у людини робочі місця, і що штучний інтелект може« встановити контроль над людством »і навіть« знищити рід людський, – зазначив Джек Ма. – Нагадаю: коли тільки-тільки виникла електрика, громадськість боялася, що через це зросте безробіття, проте в підсумку виявилося, що електрика підвищила добробут людини».

Джек Ма вважає, що людина легко зможе контролювати штучний інтелект.

«Раніше людина часто виступала в ролі робота. У найближчі три десятиліття ми плануємо перетворити машину на людину, – сказав він. – У робота, на відміну від нас, немає душі, немає віросповідання. Людям же притаманна така риса, як креативність, тому потрібно вірити у власні сили – ми здатні контролювати машину».

4-я Всесвітня конференція з управління інтернетом проходить в Учжені, Китай, 3-5 грудня. У ній беруть участь понад 1500 експертів, представників китайських і закордонних держструктур, міжнародних організацій, науково-дослідних центрів, а також понад 430 компаній. У центрі уваги учасників – питання безпеки в мережі, перспективи розвитку глобальної цифрової економіки, передові інтернет-технології, міжнародна співпраця в сфері великих масивів даних.

Нагадаємо, робот Софія збирає гроші на всесвітню мережу штучного інтелекту, яка, за задумом, стане глобальним ринком АІ-послуг.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло