Зниження навантаження на оплату праці має бути пріоритетом – ЄБА

Зниження навантаження на оплату праці має бути пріоритетом – ЄБА

Асоціація занепокоєна, що нарощування податку спонукатиме значну частину підприємців залишатися в «тіні»

Зниження навантаження на оплату праці має бути пріоритетом – ЄБА
Фото: Shutterstock

Експерти Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) запропонували зафіксувати максимальну величину бази нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ), не «прив’язуючи» його розмір до мінімальної заробітної плати. Про це Mind повідомила ЄБА.

«Встановлення розумного фіксованого розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ дозволить бізнесу краще прогнозувати власну діяльність, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату», – зазначили в асоціації.

Також у ЄБА підкреслили, що останнім часом стала спостерігається тенденція до штучного росту фіскального навантаження на оплату праці через збільшення бази нарахування ЄСВ. З 1 січня наступного року Держбюджетом передбачено підвищення мінімальної заробітної плати до 3723 гривень, що означатиме «автоматичне» збільшення максимальної величини бази нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ). В результаті таких змін фіскальне навантаження на фонд оплати праці знову зросте.

«Прийняття Державного бюджету на 2018 рік у поточній редакції на 27% (на 11 795 грн) збільшить максимальну величину бази нарахування ЄСВ на одного працівника. Таке додаткове навантаження стане тягарем саме для добросовісних бізнесів, які забезпечують прозоре нарахування оплати праці та її належне оподаткування. Для окремих галузей з заробітними платами європейського рівня таке стале підвищення бази нарахування ЄСВ стане просто катастрофічним», – йдеться у прес-релізі асоціації.

ЄБА зазначає, що це стосується, зокрема, експортної ІТ-індустрії, яка за перше півріччя поточного року збільшила податкові надходження до держбюджету на 32,9%, і де собівартість послуг складається на більш ніж 80% з фонду оплати праці.

Експерти асоціації занепокоєні, що тенденція до нарощування податку спонукатиме значну частину підприємців залишатися у «тіні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло