mind
Депутати підтримали внесення змін у Бюджетний кодекс для прийняття держбюджету 2018 року

Депутати підтримали внесення змін у Бюджетний кодекс для прийняття держбюджету 2018 року

Внесені ряд поправок до порядку фінансування закладів освіти і медицини

Депутати підтримали внесення змін у Бюджетний кодекс для прийняття держбюджету 2018 року
фото Shutterstock

Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України, яким, зокрема, змінено порядок фінансування закладів освіти, медицини і врегульовано питання, пов’язані з підготовкою проекту Державного бюджету України на 2018 рік, повідомляється на веб-сайті Ради.

За відповідний урядовий законопроект проголосувало 265 народних депутатів.

Законом уточнено порядок формування та виконання місцевих бюджетів, міжбюджетних взаємовідносин між державним бюджетом та місцевими бюджетами.

Так, запроваджено нові засади фінансового забезпечення освіти; встановлено особливості здійснення видатків бюджету на соціальний захист та соціальне забезпечення; перерозподілено повноваження щодо здійснення видатків на первинну медичну допомогу в рамках реалізації реформи фінансування системи охорони здоров’я, зокрема переходу на оплату медичних послуг.

Щодо змін у фінансуванні медичних закладів в. о. керівника МОЗ Уляна Супрун висловила підтримку ухваленню Радою зазначеного документа: «Ми це зробили! Медична реформа повністю підтримана Верховною Радою! Законопроект 7116 (той, що був 6604) ухвалений у другому читанні й в цілому! Дякую всім народним депутатам, які допомогли країні зробити цей історичний крок!» – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Як пояснила Уляна Супрун, медична реформа починається у 2018 році з докорінних змін первинної медичної допомоги. Пацієнти починають обслуговуватися в сімейного лікаря, терапевта або педіатра, якого вони обрали. Медичний заклад, у якому працюють ці лікарі отримуватиме пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, що уклав з ним договір. А з 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України.

Як писав Mind, парламент у жовтні проголосував одразу за два важливі законопроекти в рамках медичної реформи. Перший – №6604, про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо державних медгарантій (у першому читанні) і №6327 – про державні фінгарантії медичного обслуговування населення (у другому читанні та в цілому). Це найважливіші закони для того, щоб запустити перетворення і перевести систему охорони здоров'я на новий рівень. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті