Рада НБУ звинуватила регулятора у бездіяльності стосовно стримування інфляції
Рада НБУ ще в липні констатувала посилення інфляційних ризиків

Рада Національного банку ще в липні 2017 року констатувала посилення інфляційних ризиків і наголосила на необхідності активного використання наявних інструментів грошово-кредитної політики з метою стримування інфляції в межах 8% ± 2 п. п. Про це повідомляє глава ради НБУ Богдан Данилишин на своєму Facebook.
«Однак Правління Національного банку не почало проводити більш жорстку грошово-кредитну політику, а лише утримувалося від її пом’якшення і лише в жовтні підвищило облікову ставку, що вже не відіграло особливої ролі. З огляду на це Рада Національного банку в кінці жовтня в своєму рішенні наполягала на необхідності застосування всіх засобів та методів грошово-кредитної політики з метою досягнення визначених цільових орієнтирів щодо інфляції, чого не було здійснено», – повідомляє він.
Як зазначає Данилишин, з одного боку, підвищення облікової ставки лише на 1 п. п. не матиме значного ефекту на інфляцію, оскільки саме підвищення є несуттєвим. Натомість, з іншого боку, з огляду на поточну природу інфляції підвищення облікової ставки навпаки може зумовити подальше прискорення інфляції.
Як писав Mind, Правління НБУ 14 грудня підвищило облікову ставку до 14,5% річних з 13,5% у жовтні.
Як повідомлялося, у НБУ відзначали, що споживча інфляція у листопаді очікувано уповільнилась до 13,6% у річному вимірі з 14,6% у жовтні, зокрема, через суттєве подорожчання продуктів харчування та палива.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].