НБУ погіршив інфляційні прогнози за підсумками листопаду
Суттєвіше дорожчають продукти харчування та паливо

Інфляційна динаміка у листопаді несе більш суттєве перевищення цінами цільового рівня, який прогнозувався раніше на 2017 рік. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).
«Поточна динаміка індексу споживчих цін та його складових перевищує прогнозовану в Інфляційному звіті за жовтень 2017 року і свідчить, що на кінець 2017 року інфляція більш суттєво відхилиться від цільового рівня, ніж припускалося раніше», – підкреслюється у повідомлені.
Як повідомлялося, у «Інфляційному звіті» НБУ за жовтень містився прогноз щодо уповільнення інфляції до 12,2% у 2017 році.
В НБУ відзначили, що споживча інфляція у листопаді очікувано уповільнилась до 13,6% у річному вимірі з 14,6% у жовтні.
Проте фактична інфляція перевищила жовтневий прогноз у зв’язку із вищими темпами зростання цін на продукти харчування.
«Суттєвіше, ніж очікувалося, зросли ціни на продукти харчування з високим ступенем обробки, відображаючи вторинні ефекти від підвищення цін на відповідні сирі продукти. Зокрема, прискорилося зростання цін на м’ясні продукти та залишилися високими темпи зростання цін на молочні продукти», – зазначається у повідомлені.
В НБУ також заначили, що під впливом підвищення виробничих витрат та пожвавлення споживчого попиту прискорилося зростання вартості послуг, що входять до базової інфляції.
Через послаблення гривні відносно іноземних валют у жовті-листопаді незначно прискорилося зростання цін на непродовольчі товари, що переважно імпортуються (крім одягу та взуття). Зокрема, цін на лікарські засоби, медичні товари, побутову техніку, меблі, товари для підтримки чистоти та особистого догляду.
Згідно повідомленню, у листопаді тривало прискорення зростання цін на хліб та послуги автодорожнього пасажирського транспорту на тлі зростання їх собівартості.
Зростання цін на паливо (17,7% рік до року) також виявилось вищим, ніж було закладено в прогнозі, внаслідок підвищення цін на нафту та послаблення гривні до євро (акцизи на паливо встановлено в євро).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].