ПриватБанк може виплатити депозити Суркісам після рефінансу на 1 млрд грн

ПриватБанк може виплатити депозити Суркісам після рефінансу на 1 млрд грн

НБУ допускає можливість рефінансування ПриватБанку

ПриватБанк може виплатити депозити Суркісам після рефінансу на 1 млрд грн
Фото Shutterstock

Національний банк України допускає можливість виділення рефінансування ПриватБанку в разі стягнення 1 млрд грн на користь родини Суркісів, повідомляє Stockworld із посиланням на замглави НБУ Єкатерину Рожкову.

«Зараз рефінансування банку не потрібно. Він дуже добре попрацював зі структурою своїх зобов'язань, скоротив майже на третину свої процентні витрати. Однак, якщо говорити про ті рішення судів, які приймаються, то рефінансування може знадобитися. Але ми подали заяву до НАБУ (Національного антикорупційного бюро України), Вищу раду правосуддя про те, як приймалися судами ці рішення. Ми взагалі не розуміємо, як можна приймати рішення про стягнення суми, вдвічі більшої, ніж потрапило під бейл-ін», – сказала вона.

Крім того, замглави НБУ зазначила, що питання докапіталізації ПриватБанку не потрібно додатково виносити на обговорення уряду, адже «воно було затверджено ще в червні на 38, 5 млрд грн, тоді як було влито 22,5 млрд», – йдеться в повідомленні.

Так, за її словами, наразі банк проводить інвентаризацію активів, яка має тривати до кінця року, після чого вона повинна бути затверджена незалежним аудитором.

Також Рожкова додала, що ПриватБанку не знадобиться докапіталізація у зв'язку з переходом на МСФЗ-9.

Як писав Mind, Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада зобов'язав ПриватБанк повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $266 200 і 7800 євро.
НБУ намагався зупинити процедуру повернення коштів, подавши касаційну скаргу до Вищого адмінсуду, але  Державна виконавча служба 13 листопада відкрила провадження про стягнення з ПриватБанку коштів на користь Суркісів. Наразі провадження перебувають у статусі примусового стягнення. Суми коштів, що підлягають стягненню, не уточнюються.

Водночас НБУ звернувся до НАБУ з проханням перевірити законність дій суддів Київського апеляційного адміністративного суду, які розглядали позови сім'ї Суркісів до ПриватБанку (Київ).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло