Посол ЄС також став на бік НАБУ та САП

Посол ЄС також став на бік НАБУ та САП

Головними питаннями для України, на його думку, мають залишатись реформа верховенства права та боротьба з корупцією

Посол ЄС також став на бік НАБУ та САП
фото Shutterstock

В інтерв’ю виданню «РБК-Україна» голова представництва ЄС в Україні, посол Хьюг Мінгареллі заявив, що новостворені інституції, такі як НАБУ та САП, мають бути посилені, а ГПУ має з ними співпрацювати, а не стояти на перешкоді їхньої роботи.

Посол ЄС підкреслив, що відносини між Євросоюзом та Україною за останні роки значно покращились, зокрема, було введено безвізовий режим та підписано Угоду про асоціацію.

Він зазначив, що «є напрям, в якому необхідно подвоїти наші зусилля – це реформа верховенства права». У перші роки незалежності ця проблема була нагальною для України, після Майдану було впроваджено кілька важливих ініціатив, але найголовнішим, на думку Мінгареллі, є те, щоб «боротьба з корупцією залишалась основним пріоритетом для країни».

Останній законопроект щодо НАБУ, який, зокрема, дозволяє звільняти голів антикорупційних відомств без результатів аудиту, посол ЄС назвав «політичною помилкою». Він вважає, що законопроект має бути відкликано.

«Метою керівництва країни має бути посилення НАБУ, а не його ослаблення через прийняття таких законопроектів», – зазначив Мінгареллі.

Під час бесіди посол ЄС зазначив, що говорити про асоціацію України з Шенгенською зоною «занадто рано».

Одним з важливих питань стало рішення щодо нової програми макрофінансової допомоги Україні. Для того щоб вирішити, чи надавати нову допомогу, Єврокомісія має оцінити потреби у зовнішньому фінансуванні України, і вже ґрунтуючись на результатах цієї оцінки, ЄС прийматиме рішення щодо того, чи є смисл у розробці нової програми підтримки.

«Тобто поки що рішення щодо нової програми макрофінансової допомоги немає», – сказав Мінгареллі.

У майбутньому голова представництва ЄС в Україні сподівається, що в країні вдасться продовжити існуючу динаміку реформ у політичній, соціальній та економічній сферах. 

Раніше НАБУ підтримали посли країн «Великої сімки», Міжнародний валютний фонд та Держдеп США.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті