Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
ДФС може стягнути з ЗАлК додаткові 800 млн грн податків

ДФС може стягнути з ЗАлК додаткові 800 млн грн податків

Судову справу щодо донарахувань податків українському виробнику алюмінію повторно розгляне суд першої інстанції

ДФС може стягнути з ЗАлК додаткові 800 млн грн податків
фото УНІАН

Вищий адміністративний суд України повернув на розгляд першої інстанції справу ПАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» щодо донарахування 800 млн грн податків. Про це повідомляє офіс великих платників податків на своїй сторінці.

«Підприємство не надало фактичних даних на підтвердження відповідності застосованої ціни на спірну металопродукцію об’єктивним ринковим чинникам», – йдеться в повідомленні.

Так, впродовж останніх років виробничої активності (2009–2012 роки) комбінат постійно продавав свою продукцію за ціною нижче собівартості, що зумовило не лише заниження об’єкту оподаткування податком на прибуток, але й виникнення необґрунтованих підстав для відшкодування з бюджету податку на додану вартість.

Суть справи полягає в тому, що колишній найпотужніший український виробник алюмінію ПАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» впродовж тривалого часу систематично використовував схеми мінімізації податкових зобов’язань та ухилення від оподаткування.

Як зазначається в повідомленні, вже є позитивна судова практика по аналогічним справам саме з ПАТ «ЗАлК», де суди зазначають відсутність економічних підстав для систематичної реалізації продукції за ціною нижче собівартості.

Як писав Mind, cуд арештував майно Запорізького алюмінієвого комбінату, керівництво якого звинувачують у розкраданні державного майна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті