Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
ЦВК Росії пропонує відмовити Навальному у реєстрації на президентські вибори

ЦВК Росії пропонує відмовити Навальному у реєстрації на президентські вибори

Таке рішення ЦВК мотивує непогашеною судимістю опозиціонера

ЦВК Росії пропонує відмовити Навальному у реєстрації на президентські вибори
Фото Facebook / Алексей Навальный

Центрвиборчком Росії пропонує відмовити опозиціонеру Олексію Навальному у реєстрації ініціативної групи, яка висунула його, як кандидата на посаду президента РФ, через наявність у нього непогашеної судимості, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Хотів би звернути увагу, що судимість зберігається, і тому я змушений запропонувати проект рішення ЦВК, сенс якого зводиться до того, щоб відмовити в реєстрації групи виборців, створеної для підтримки самовисування кандидата на посаду президента РФ Олексія Навального в зв'язку з відсутністю у нього пасивного виборчого права», – йдеться у повідомленні із посиланням на члена ЦВК Бориса Ебзеева.

Він зазначив, що злочин, який було інкриміновано Навальному, відноситься до числа тяжких, які позбавляють його права балотуватися на посаду президента РФ протягом 10 років після зняття чи погашення судимості.

Як повідомляється, 24 грудня клопотання Навального щодо реєстрації групи виборців, створеної для підтримки його самовисування в якості кандидата на посаду президента РФ і додані до нього документи, надійшли в ЦВК.

ЦВК РФ також відмовив в реєстрації групи виборців, створеної для підтримки самовисування Олексія Навального, через відсутність у нього пасивного виборчого права.

Водночас, Навальний під час виступу на засіданні ЦВК РФ, заявив, що має право йти на вибори, згідно з рішенням ЄСПЛ.

Як писав Mind, ЦВК РФ ще у червні 2017 року роз'яснювала, що Навальний не може балотуватись на президентських виборах наступного року, оскільки його було визнано винним у розкраданні та засуджено до умовного покарання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті