Мінфіну не вдалося уникнути докапіталізації ПриватБанку на 16 млрд грн

Мінфіну не вдалося уникнути докапіталізації ПриватБанку на 16 млрд грн

Після переоцінки активів на балансі курорту «Буковель» стало зрозуміло, що банку необхідна докапіталізація

Мінфіну не вдалося уникнути докапіталізації ПриватБанку на 16 млрд грн
Фото УНІАН

Міністерство фінансів повідомило про завершення четвертого етапу докапіталізації ПАТ КБ «ПриватБанк» шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики на суму 16 млрд грн у обмін на акції банку, йдеться на сайті міністерства.

Таке рішення було схвалено за результатами переоцінки об’єктів операційної та неопераційної нерухомості, об’єктів фінансового лізингу та їх впливу на капітал, затвердженої відповідним рішенням Наглядової ради ПриватБанку від 18 грудня 2017 року.

«Результати переоцінки свідчать про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалось на момент переходу банку в державну власність, що зумовило необхідність додаткової капіталізації на суму 16 млрд грн», – повідомляє Мінфін.

Як писав Mind із посиланням на заступника голови НБУ Катерину Рожкову, банк мав переоцінити активи на балансі курорту «Буковель», після чого буде зрозуміло, чи потрібна сума саме в 16 млрд грн.

Як повідомляється, рішення про додаткову капіталізацію на загальну суму 38,5 млрд грн Кабінет міністрів схвалив у червні 2017 року на підставі пропозицій НБУ, з урахуванням рекомендацій Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків та на основі висновку незалежного аудитора – компанії EY.

Водночас на виконання зазначеного рішення в липні 2017 року було здійснено викуп акцій додаткової емісії банку в обмін на облігації внутрішньої державної позики в обсязі 22,5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло