Міненерго консультуватиметься щодо управління ГТС з іноземними партнерами
Міністерство запросило до консультацій потенційних іноземних партнерів з 25 країн світу

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України офіційно запросило потенційних партнерів ПАТ «Магістральні газопроводи України» (ПАТ «МГУ») з 26 країн світу до попередніх консультацій щодо управління газотранспортною системою (ГТС) країни, повідомляється на сайті міністерства.
Відповідне запрошення Міненерговугілля надіслало до Посольства США в Україні та Представництва ЄС в Україні.
Як зазначається, уряд опрацьовує питання залучення до ПАТ «МГУ» одного або декількох партнерів, які відповідатимуть вимогам ст. 21 Закону України «Про ринок природного газу».
Метою переговорів є, зокрема, обговорення можливих умов, в тому числі майбутнього конкурсу, для залучення партнера або партнерів ГТС до ПАТ «МГУ».
Крім того, зазначається, що процес попередніх консультацій буде здійснювати Уряд України в особі Міненерго, а також робочої групи, утвореної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року.
Як писав Mind, очікується, що з липня 2018 року за транзит газу відповідатиме нове ПАТ «Магістральні газопроводи України» – філія «Укртрансгазу», формування якої НАК «Нафтогаз України» завершив до 1 грудня, НАК припинить займатися транспортуванням газу. Як зазначалося, ці кроки спрямовані на розукрупнення (анбандлінг) НАКу, аби подолати його монополізм на вітчизняному ринку газу.
Водночас Кабмін має намір відібрати ГТС в «Укртрансгазу» через невиконання плану анбандлінга.
Більше про протиріччя «Нафтогазу» з Міненерго та урядом щодо планів організації компанії – оператора магістральних газопроводів читайте у матеріалі Mind «Вперед у минуле»: чому стратегія реформування «Нафтогазу» нежиттєздатна».
Нагадаємо, що газотранспортна система і підземні газосховища відіграють центральну роль в нафтогазовій реформі. Ці активи є держвласністю і знаходяться на балансі Фонду державного майна України. ФДМУ, своєю чергою, делегував функції управління ГТС і ПСГ Міненерго. Натомість, Міненерго передало право користування цими активами оператору газотранспортної системи України – компанії «Укртрансгаз», що входить до структури НАК.
Також читайте у Mind про рішення Стокгольмського арбітражу щодо питань ціни на газ та його транспортування теріторією України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].