НБУ пояснив, чому інфляція перевищила очікування регулятора

НБУ пояснив, чому інфляція перевищила очікування регулятора

У Нацбанку вважають, що основною причиною були чинники, на які регулятор не міг вплинути

НБУ пояснив, чому інфляція перевищила очікування регулятора
Фото: pixabay.com

Споживча інфляція в 2017 році становила 13,7% і перевищила ціль Національного банку 8% ± 2 в. п. на кінець року. Регулятор пояснює перевищення показника головним чином дією чинників, на які НБУ не міг вплинути за допомогою інструментів грошово-кредитної політики, йдеться в прес-релізі Центробанку.

«Мова йде насамперед про скорочення пропозиції окремих видів товарів через несприятливі погодні умови в першій половині року, нестабільну ситуацію у тваринництві, зростання світових цін та зовнішнього попиту на вітчизняні продукти харчування (зокрема, м’ясо-молочної групи). Також на зростанні цін позначилися збільшення виробничих витрат, зокрема на оплату праці, та швидке відновлення споживчого попиту», – пояснюється в повідомленні регулятора.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Найбільш суттєво на рівень інфляції вплинуло подорожчання послуг закладів швидкого харчування, вищої освіти, утримання прибудинкових територій. Як наслідок, базова інфляція за підсумками 2017 року прискорилась до 9,5% р/р порівняно з 5,8% р/р у 2016 році.

Зростання цін на сирі продовольчі товари в 2017 році відчутно прискорилося (до 23.5% р/р) порівняно з попереднім роком і забезпечило основний внесок у споживчу інфляцію. Високими темпами зросли ціни на продукти харчування з високим ступенем обробки (насамперед молочні та м’ясні продукти) як наслідок подорожчання сировини, а також у відповідь на значні обсяги експорту окремих продуктів харчування (зокрема, масла вершкового).

Проте тривало падіння цін на цукор в результаті низьких світових цін та значної пропозиції на внутрішньому ринку, а гарний урожай зумовив падіння цін на гречану крупу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло