Airbus може припинити виробництво своїх суперлайнерів А380

Airbus може припинити виробництво своїх суперлайнерів А380

Компанія веде переговори з Emirates про те, чи дадуть вони гарантії, що замовлятимуть А380 надалі

Airbus може припинити виробництво своїх суперлайнерів А380
фото airbus.com

Європейська компанія Airbus заявила, що, якщо вона не знайде більше покупців для свого найбільшого у світі серійного авіалайнера Airbus A380, то припинить його виробництво.

Про це повідомляє CNBC з посиланням на заяву комерційного директора Airbus Джона Ліхі.

Основним замовником літака Airbus A380 є близькосхідна авіакомпанія Emirates, яка придбала загалом уже сто машин A380.

Про можливе припинення виробництва Airbus A380 наприкінці грудня з посиланням на джерела повідомило агентство Reuters. За його даними, переговори між Airbus і Emirates про покупку 36 літаків на суму близько $16 млрд відбулися в листопаді 2017 року, проте сторони не дійшли згоди.

Причиною стало те, що Airbus не хоче продовжувати виробництво без гарантованого замовлення від ОАЕ. При цьому Емірати, побоюючись за свої інвестиції, хочуть отримати гарантії того, що компанія не буде припиняти виробництво авіалайнерів ще протягом як мінімум 10 років.

Європейський виробник літаків запевнив, що він побудує 12 одиниць А380 у 2018 році і ще вісім – у 2019-муі. Щороку Airbus готовий будувати мінімум шість літаків А380, заявили в авіакомпанії.

«Ми все ще розмовляємо з Emirates, і, чесно кажучи, вони єдині на ринку, хто зможе замовити мінімум шість A380 на рік протягом наступних восьми–десяти років», – сказав Джон Ліхі.

«Якщо ми не зможемо домовитися з Emirates, я думаю, що немає вибору, окрім як закрити програму», – додав директор.

Нагадаємо: Airbus без «дозволу» китайського регулятора не може почати постачання літаків до Китаю – поки що готові літаки накопичуються на заводах у Німеччині та Франції.

Раніше повідомлялося, що Airbus найпершим почне тестувати літаюче таксі – його найближчі конкуренти Boeing та Uber поки що перебувають у процесі розробки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло