НКРЗІ сплатить Ахметову понад 500 млн грн компенсації за 4G-частоти

НКРЗІ сплатить Ахметову понад 500 млн грн компенсації за 4G-частоти

За рахунок мобільних операторів, які візьмуть участь у 4G-тендері

НКРЗІ сплатить Ахметову понад 500 млн грн компенсації за 4G-частоти
Фото: Уніан

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), сплатить компенсацію понад 500 млн грн ТОВ «ММДС-Україна», 100% якої належить бізнесмену Рінату Ахметову, за низьколіквідні радіочастоти для 4G, які компанія передала державі і які отримала у 147 раз дешевше, пише Економічна правда.

Як зазначається, мова йде про  80 МГц радіочастот у низьколіквідному діапазоні 2500–2700 МГц.

«Розмір компенсації в 147 разів більше за суму, яку «ММДС-Україна» сплатила за користування радіочастотами за весь час свого існування», – йдеться у повідомленні.

Так, зазначену компенсацію фактично сплатять мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell, які братимуть участь у 4G-тендері.

Як зазначається, отримання Ахмєтовим цієї суми компенсації передбачалось ще в липні 2017 року, коли прем'єр-міністр Володимир Гройсман 4 липня 2017 року підписав зміни до постанов Кабміну №993 від 1 серпня 2007 року і №200 від 22 лютого 2006 року.

Так, у пункті 9 вказано, що «вартість конверсії (компенсації за добровільну здачу радіочастот) не може перевищувати 25% від розміру плати за видачу ліцензії». З огляду на те, що плата за видачу ліцензій в діапазоні 2600 МГц дорівнює 2,288 млрд грн, максимальний розмір компенсації «ММДС-Україна» не перевищить 572 млн грн.

Однак, як зазначає видання, розмір компенсації, яку НКРЗІ затверджує колегіально, міг бути і меншим – і 15%, і 5%, і 0,0001%. Так, комісія затвердила зазначену майже максимальну суму компенсації власним рішенням №550 від 27 жовтня 2017 року, яке наразі відсутнє у вільному доступі.

Видання зазначає, що факти вказують на можливу фіктивну суть діяльності «ММДС-Україна». Справжня мета власника компанії могла полягати в тому, щоб протягом багатьох років за всяку ціну зберігати радіочастоти для 4G і за можливості продати їх за значну суму.

Про нюанси проведення другого 4G-тендера читайте в матеріалі Mind «Другий 4G-тендер: які сюрпризи підготував телеком-регулятор для мобільних операторів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло