Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
У Латвії підготували законопроект із санкціями проти 49 росіян

У Латвії підготували законопроект із санкціями проти 49 росіян

За законопроект ще мають проголосувати депутати

Парламентський комітет Латвії схвалив законопроект про внесення в чорний список 49 росіян, яких звинувачують у порушеннях прав людини. Про це пише EUobserver.

Цей список затвердили відповідно до «закону Магнітського», названого на честь російського антикорупційного активіста.

Якщо депутати латвійського парламенту проголосують за, то Латвія приєднається до Естонії, Литви, Великобританії, США і Канади, в яких «закон Магнітського» вже діє.

«Цілеспрямовані санкції проти вищих осіб набагато краще, ніж ця стара технологія вводити санкції проти країни», – сказав у Давосі Білл Браудер, правозахисник, який працював з Сергієм Магнітським.

Раніше Сейм Литви прийняв так званий закон Магнітського. За проект проголосували одноголосно – 91 парламентарій. Литва стала четвертою державою в світі, яка прийняла такий правовий акт. «Закон Магнітського» є в США, Естонії та Канаді.

«Акт Магнітського» був прийнятий в грудні 2012 року в США і вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права. Закон названий на честь бізнесмена Сергія Магнітського, який розкрив розкрадання російського бюджету. В 2009 році він був закатований у московському СІЗО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті