Німеччина дала дозвіл на будівництво 55 км «Північного потоку – 2»
Для початку будівництва треба додатково отримати дозволи від чотирьох країн, через які пролягатиме трубопровід

Німецька земля Мекленбург – Передня Померанія дали дозвіл на будівництво ділянки російського газопроводу «Північний потік – 2». Про це йдеться на сайті Міністерства енергетики та інфраструктури регіону.
Вивчивши усі документи щодо «Північного потоку – 2» та враховуючи думку владних органів, Бергамт Штральзунд, який відповідає за затвердження трубопроводів природного газу високого тиску, визнав будівництво більше 55 км трубопроводу в територіальних водах Німеччини в Балтійському морі допустимим.
Міністерство діяло на основі правових норм, зокрема, «забезпечило повну компенсацію втручання в довкілля», сказав міністр енергетики федеральної землі Крістіан Пегель. Міністр підкреслив, що хоча природний газ не є відновлюваним джерелом енергії, як перехідна технологія він виробляє менш шкідливі викиди під час спалювання, ніж нафта чи вугілля.
Дозвіл на будівництво в територіальних водах Німеччини входить до загального проекту «Північного потоку – 2». Трубопровідна система складається з двох паралельних секцій трубопроводу діаметром 1,2 м та пропускною здатністю близько 27,5 млрд кубометрів газу на рік.
Зазначається, що власники проекту планують розпочати будівництво газопроводу не зволікаючи. Незважаючи на це, на додачу до необхідності дозволу від Федерального відомства морського судноплавства та гідрографії, мають також бути дозволи від держав, через територію яких має пролягти трубопровід: Данія, Швеція, Фінляндія та Росія.
Рішення щодо затвердження плану було відправлено як прихильникам проекту, так і його противникам. Його розгляд та обговорення очікується у І кварталі 2018 року, точну дату буде повідомлено пізніше.
Як повідомлялось, на початку року Німеччина заявляла, що Україна повинна зберегти роль транзитера російського газу, оскільки це відповідає інтересам Берліна та інших держав ЄС.
Під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі у 2018 році польський президент Анджей Дуда також висловився проти будівництва «Північного потоку – 2» та вважає його загрозою для усієї Європи. Президент України Петро Порошенко переконаний, що російський газопровід має виключно політичні цілі й жодних економічних. Він також заявив, що «Північний потік – 2» – це тест на єдність Європи, оскільки однією з провідних цілей РФ є її «роз’єднання».
Ще в грудні 2017 року голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв передбачав, що будівництво російського трубопроводу може бути розпочато зовсім скоро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].