НБУ: швидкість зростання видатків держбюджету перевищуватиме зростання доходів

НБУ: швидкість зростання видатків держбюджету перевищуватиме зростання доходів

Дефіцит бюджету може перевищувати цільовий показник МВФ

НБУ: швидкість зростання видатків держбюджету перевищуватиме зростання доходів
Фото: Shutterstock

Національний банк зазначає, що видатки держбюджету зростатимуть швидше, ніж доходи, що зумовить розширення дефіциту порівняно з показниками 2017 року – до 2,4% ВВП, хоча первинне сальдо залишиться додатним та становитиме 1,5% ВВП, але дефіцит може перевищувати цільовий показник МВФ.

Такі прогнози регулятора наведені в Інфляційному звіті Нацбанку за січень 2018 року, розміщеному на його сайті.

«Ураховуючи методологічні розбіжності щодо врахування в доходах бюджету коштів від спеціальної конфіскації, дефіцит може перевищувати цільовий показник МВФ. Крім того, за оцінками НБУ, існують ризики неповного виконання доходів бюджету, перегляду видатків у бік збільшення та недоотримання ресурсів за неборговими джерелами фінансування», – повідомляє НБУ.

Водночас, за даними регулятора, у цілому фіскальна політика у 2018 році носитиме проінфляційний характер, хоча й надасть певного фіскального стимулу економічному зростанню через активізацію споживчого попиту та продовження фінансування видатків розвитку.

Нагадаємо, доходи держбюджету на 2018 рік визначено в сумі 917,9 млрд грн, витрати – 991,7 млрд грн, граничний обсяг дефіциту – 80,6 млрд грн, або 2,4% ВВП.

Дефіцит державного бюджету України у 2017 році склав 47,85 млрд грн, що на 31,9%, або на 22,4 млрд грн, нижче за показник 2016 року.

Про те, що отримала Україна з прийняттям державного бюджету на 2018 рік, читайте у матеріалі Mind «Рік великих сюрпризів: кого і чим роздратував держбюджет-2018».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло