США звинуватили Росію в розпалюванні війни на сході України і створенні гуманітарної кризи в регіоні

США звинуватили Росію в розпалюванні війни на сході України і створенні гуманітарної кризи в регіоні

Місія США в ОБСЄ також закликала РФ звільнити українських та кримськотатарських полонених

США звинуватили Росію в розпалюванні війни на сході України і створенні гуманітарної кризи в регіоні
фото Shutterstock

В. о. заступника начальника місії США в ОБСЄ Мішель Сідерс заявив, що Росія розпалює війну на сході України та намагається заморозити військовий конфлікт. Текст заяви американського представника опубліковано на сайті місії США в ОБСЄ.

«Майже чотири роки тому Росія почала своє втручання у справи суверенної держави – України, як і в Грузії у 2008 році. Результатом агресії є триваючий конфлікт, який коштував життя понад 10 000 українцям. І хоча існує узгоджений план до встановлення миру, прогрес на цьому шляху здається мізерним, оскільки щотижневе порушення режиму припинення вогню, що реєструють в Донецьку та Луганську, залишається на неприпустимому рівні. Ми закликаємо скористатись імпульсом, пов’язаним із звільненням полонених 27 грудня, щоб здійснити повний обмін за Мінськими домовленостями», – йдеться у заяві.

Він також звернув увагу на погіршення гуманітарної кризи в регіоні, зокрема, через обстріл насосної станції на Донбаському водопроводі. Цей об’єкт забезпечує водою, а відтак і теплом, більше мільйона людей.

США закликали Росію дозволити міжнародно визнаним організаціям гуманітарної допомоги надати необхідну допомогу населенню регіону. «Якщо РФ хоче допомогти у вирішенні гуманітарної кризи, яку вона створила, вона має внести свій вклад у План ООН з гуманітарного реагування. Протягом останніх кількох років Росія не сприяла зусиллям ООН, залишивши обов’язок про турботу про людей іншим», – сказав Сідерс.

Ще одним питанням звернення стало звільнення кримськотатарських активістів, багато з яких перебувають в ув’язненні «у поганих умовах». Американська сторона вчергове закликала Росію їх звільнити. 

Нагадаємо, за даними ООН, гостру нестачу продовольства в Україні, зокрема в зоні конфлікту, відчувають 1,2 млн людей.

Як повідомлялось, після публікації «кремлівської доповіді» – списку, до якого увійшли російські олігархи та найближче оточення президента РФ Путіна, Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти Росії найближчим часом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло