Північна Корея заробила $200 млн на експорті в обхід санкцій

Північна Корея заробила $200 млн на експорті в обхід санкцій

КНДР експортувала вугілля за фальшивими документами та зброю

Північна Корея заробила $200 млн на експорті в обхід санкцій
фото Shutterstock

Північна Корея порушила санкції ООН та спромоглась заробити 200 млн в 2017 році завдяки експорту товарів, зокрема і зброї до Сирії та М’янми. Про це повідомляє Reuters.

У звіті комітету з санкцій Радбезу ООН, Північна Корея відправляла вугілля до портів, зокрема в Росію, Китай, Південну Корею, Малайзію та В’єтнам, головним чином використовуючи фальшиві документи, в яких вказувалась інша країна-виробник, як наприклад, Китай чи Росія.

Перші санкції було ухвалено проти КНДР в 2016 році у намаганнях придушити фінансування ядерної та ракетної програм Пхеньяну, заборонивши експорт вугілля, заліза, свинцю, текстилю, морепродуктів, а також обмеживши імпорт нафти та нафтопродуктів

Також в період з 2012 року по 2017 КНДР відправила більше 40 не задекларованих вантажів, які мали потрапити до сирійського наукового центру, який займається програмою хімічної зброї в країні. Північна Корея намагалась передати плитку, яка не підлягає впливу кислоти, яка могла бути використана під час будівництва великого хімічного підприємства.

Крім того, у звіті зазначається, що північнокорейська сторона постачала до М’янми балістичні ракети, зокрема класу «земля-повітря».

Нагадаємо, стало відомо, що минулого року Північна Корея відправляла вугілля спочатку до Росії, а потім до Південної Кореї та Японії в обхід санкцій.

РФ усі обвинувачення спростовує.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло