Держпродспоживслужба працює над погодженням ветеринарних сертифікатів на імпорт та експорт продуктів харчування

Держпродспоживслужба працює над погодженням ветеринарних сертифікатів на імпорт та експорт продуктів харчування

Впродовж 2017 року було оформлено 6066 партій вантажів продуктів харчування тваринного походження, із них відмовлено в оформленні 76 партій

Держпродспоживслужба працює над погодженням ветеринарних сертифікатів на імпорт та експорт продуктів харчування
Фото: Shutterstock

Впродовж 2017 року було оформлено 6066 партій вантажів продуктів харчування тваринного походження, із них відмовлено в оформленні 76 партій, а 9 – було пропущено за принципом мовчазної згоди. Про це стало відомо після зустрічі голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та членів Американської торговельної палати в Україні.

Володимир Лапа наголосив, що служба працює над погодженням ветеринарних сертифікатів на імпорт та експорт продуктів харчування – зокрема, впродовж 2017 року та першого місяця цього року Держпродспоживслужба та компетентні органи іноземних держав погодили 19 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт та 19 сертифікатів об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю.

Також на зустрічі обговорили законодавчі зміни щодо порядку експорту та імпорту продуктів харчування, зокрема соняшникового шроту, та стан розробки нормативно-правових актів стосовно імплементації Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

Взяв участь у обговоренні законодавчих змін і директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль.

Труднощі та перспективи впровадження системи «єдиного вікна» – представники асоціації розказали про досвід використання їх системи для розмитнення вантажів, порядок експорту продуктів харчування до інших держав, зокрема Китаю, та ряд питань щодо нормативно-правових актів із імплементації Закону України №2042-19 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті