Мінфін: Кабмін затвердив рішення про уповноваження міністра фінансів на підписання MLI Конвенції ще в грудні 2017 року
MLI Конвенція так і не була підписана в січні 2018-го, як планувалось раніше
Кабінет міністрів України ще 27 грудня 2017 року затвердив відповідне розпорядження президента України про уповноваження міністра фінансів Олександра Данилюка на підписання MLI Конвенції, однак Україна не приймала участь у підписанні зазначеного документу 24 січня 2018 року в Парижі, хоча планувала це ще у вересні минулого року.
Міністерство фінансів прокоментувало Mind зазначену ситуацію: «Кабінет міністрів України 27 грудня 2017 року на засіданні уряду схвалив проект Розпорядження президента України «Про уповноваження О. Данилюка (міністра фінансів України. – Mind) на підписання багатосторонньої конвенції щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» та надіслав пакет документів до Адміністрації президента України».
«Проте, до запланованої дати підписання у Парижі міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції», – йдеться в повідомленні Мінфіну.
Водночас на запитання щодо підписання документу в найближчому майбутньому в міністерстві відповіли, що, «оскільки процедура передбачає можливість дистанційного підписання багатосторонньої конвенції, після надання повноважень міністру фінансів Олександру Данилюку Україна узгодить з Секретаріатом ОЕСР конкретну дату підписання».
Як зазначає Мінфін, приєднання до багатосторонньої конвенції надасть змогу виконати кроки 6 та 14 Плану BEPS, які входять до «мінімального стандарту» Плану BEPS.
Нагадаємо, MLI Конвенція включає заходи одразу по 4 пунктах плану BEPS: нейтралізація шкідливих податкових режимів (захід 2); запобігання неправомірному наданню пільг з УУПО (захід 6); запобігання уникнення статусу постійного представництва (захід 7) і підвищення ефективності механізмів врегулювання суперечок (захід 14).
Крім того, імплементація зазначених кроків BEPS сприятиме боротьбі з агресивним податковим плануванням, створенню рівних умов для вирішення питань щодо ухилення від сплати податків, удосконаленню узгодженості міжнародних податкових правил, забезпеченню більш прозорого податкового середовища.
Нагадаємо: Панама, Барбадос, Кот-д'Івуар, Ямайка, Малайзія і Туніс – підписали 24 січня 2018 року MLI Конвенцію з впровадження заходів з протидії розмивання бази оподаткування та виведення оподатковуваного прибутку, яка дозволяє її підписантам одноразово вдосконалити свої угоди про уникнення подвійного оподаткування (УУПО).
Водночас Україна, яка планувала також брати участь в її підписанні в січні, так і не зробила цього з невідомих причин.
Як пояснила Mind юрист ICF Legal Service Марія Столбова, згідно з дорожньою картою з імплементації мінімального стандарту плану BEPS, розробленою Мінфіном, конвенцію мали підписати ще до 7 червня 2017 року. Водночас з урахуванням підписання MLI планувалося, що мінімальний стандарт буде повністю впроваджений до 2020 року.
Крім того, юрист додала, що в MLI досить унікальний механізм функціонування. Так, підписанти конвенції вибирають, по-перше, які з укладених ними двосторонніх УУПО вони хочуть модифікувати. По-друге, кожна країна повинна вибрати конкретні положення конвенції для внесення змін. Якщо у двох країн-учасників таких угод збігаються їхні позиції, УУПО буде модифіковано конвенцією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].