Мінфін: Кабмін затвердив рішення про уповноваження міністра фінансів на підписання MLI Конвенції ще в грудні 2017 року

Мінфін: Кабмін затвердив рішення про уповноваження міністра фінансів на підписання MLI Конвенції ще в грудні 2017 року

MLI Конвенція так і не була підписана в січні 2018-го, як планувалось раніше

Кабінет міністрів України ще 27 грудня 2017 року затвердив відповідне розпорядження президента України про уповноваження міністра фінансів Олександра Данилюка на підписання MLI Конвенції, однак Україна не приймала участь у підписанні зазначеного документу 24 січня 2018 року в Парижі, хоча планувала це ще у вересні минулого року.

Міністерство фінансів прокоментувало Mind зазначену ситуацію: «Кабінет міністрів України 27 грудня 2017 року на засіданні уряду схвалив проект Розпорядження президента України «Про уповноваження О. Данилюка (міністра фінансів України. – Mind) на підписання багатосторонньої конвенції щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» та надіслав пакет документів до Адміністрації президента України».

«Проте, до запланованої дати підписання у Парижі міністр фінансів не отримав повноважень на підписання конвенції», – йдеться в повідомленні Мінфіну.

Водночас на запитання щодо підписання документу в найближчому майбутньому в міністерстві відповіли, що, «оскільки процедура передбачає можливість дистанційного підписання багатосторонньої конвенції, після надання повноважень міністру фінансів Олександру Данилюку Україна узгодить з Секретаріатом ОЕСР  конкретну дату підписання».

Як зазначає Мінфін, приєднання до багатосторонньої конвенції надасть змогу виконати кроки 6 та 14 Плану BEPS, які входять до «мінімального стандарту» Плану BEPS.

Нагадаємо, MLI Конвенція включає заходи одразу по 4 пунктах плану BEPS: нейтралізація шкідливих податкових режимів (захід 2); запобігання неправомірному наданню пільг з УУПО (захід 6); запобігання уникнення статусу постійного представництва (захід 7) і підвищення ефективності механізмів врегулювання суперечок (захід 14).

Крім того, імплементація зазначених кроків BEPS сприятиме боротьбі з агресивним податковим плануванням, створенню рівних умов для вирішення питань щодо ухилення від сплати податків, удосконаленню узгодженості міжнародних податкових правил, забезпеченню більш прозорого податкового середовища.

Нагадаємо: Панама, Барбадос, Кот-д'Івуар, Ямайка, Малайзія і Туніс – підписали 24 січня 2018 року MLI Конвенцію з впровадження заходів з протидії розмивання бази оподаткування та виведення оподатковуваного прибутку, яка дозволяє її підписантам одноразово вдосконалити свої угоди про уникнення подвійного оподаткування (УУПО).

Водночас Україна, яка планувала також брати участь в її підписанні в січні, так і не зробила цього з невідомих причин.

Як пояснила Mind юрист ICF Legal Service Марія Столбова, згідно з дорожньою картою з імплементації мінімального стандарту плану BEPS, розробленою Мінфіном, конвенцію мали підписати ще до 7 червня 2017 року. Водночас з урахуванням підписання MLI планувалося, що мінімальний стандарт буде повністю впроваджений до 2020 року.

Крім того, юрист додала, що в MLI досить унікальний механізм функціонування. Так, підписанти конвенції вибирають, по-перше, які з укладених ними двосторонніх УУПО вони хочуть модифікувати. По-друге, кожна країна повинна вибрати конкретні положення конвенції для внесення змін. Якщо у двох країн-учасників таких угод збігаються їхні позиції, УУПО буде модифіковано конвенцією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло